Anasayfa / Manşet / Önlem almaları için ölmek mi gerek!

Önlem almaları için ölmek mi gerek!

TÜLAY DÜMBEK

Daha önce defalarca kazaya sebep olan Umurbey Kavşağı’nda önlem alınması için 4 yıldır sözlü ve yazılı başvuru yapan Tülay Dümbek, burada hala hiçbir önlem alınmadığı gibi herhangi bir muhatap dahi bulunamadığını belirtti. Hayatlarının tehlikede olduğunu belirten Dümbek; “Buradan traktörlerle onlarca çocuk, çalışan insan geçiyor. Buraya önlem almaları için illa ölümlü kaza mı olması lazım?” diyerek tepkisini dile getirdi.

Dümbek; konu ile alakalı olarak, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne, Çanakkale Valiliği, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, İl Özel İdaresi olmak üzere Çanakkale’deki birçok kuruma 2012 tarihinden bu yana başvuruda bulunduğunu ancak hiçbir sonuç alamadığını açıkladı. Son olarak İl Özel İdaresi yetkilileri tarafından bu şekilde bir sonuç alamayacağı ve BİMER’e yazı yazmasının istendiğini söyledi. Dümbek; “Burada ana yol var. Bizim burada iki ana yolu yarıp bahçelere gitmemiz gerekiyor. İlla Allah korusun toplu ve ölümlü kazalar mı olması gerekiyor?” diyerek tepkisini dile getirdi. Birçok vatandaşın hayatının tehlikeye atıldığını, konu ile ilgili bir çözüm bulunmasını dile getiren Dümbek, şunları söyledi:

NE ZAMAN BAHÇELERE GİDECEK OLSAK PANİK OLUYORUZ

Burada bizim güvenliğimiz yok. Daha önce de burada defalarca ölümlü kaza oldu. Bizim güvenliğimizi sağlayıp ortada göbek gibi bir şey yapılmasını istiyoruz. Bu çözüm değilse alttan geçeceğimiz yayalar ve traktörler için bir yol yapılmasını istiyoruz. Burası ana yol bizim burada iki ana yolu yarıp bahçelere gitmemiz gerekiyor. İlla Allah korusun toplu ve ölümlü kazalar mı olması gerekiyor? Ufacık bir yerde traktörler bekleme yapıyor, bu araçlar Lapseki-Çanakkale yönünden gelen arabaları göremiyor. Buraya ışık bile koymuyorlar. Ne zaman bahçelere gidecek olsak burada panik oluyoruz. Birinin bir engeli mi var acaba? Diye düşünüyoruz. Buraya göbek yapılacak alan da müsait, ışık da konulabilir neden yapılmıyor? Defalarca kaza atlattık. Her saniye katliam gibi kaza olabilir.

HİÇBİR DİLEKÇEDEN SONUÇ ALAMADIM

Bekleme alanı yok, hiçbir şey yok. Musaköy, Yapıldak köylerine alt geçit ve üste de göbek yapıldı. Burası belde olarak hareketli bir yer. Günde 20-30 kamyon mal yüklüyor, firma arabaları gelip mal yüklüyor. Bunları hep dilekçelere yazdım. İşçiler römorkun içerisinde geçiyor ve toplu ölüm mü olması lazım? Trafik Denetleme Müdürlüğüne gittim bana ‘her göbeğe polis koyamayız’ dediler. Ancak burada hız kesici gibi şeylerin konulmasını istedim, alt geçit yapılmasını istedim, deniz seviyesinde dediler. Madem öyleyse Musaköy, 2 km’lik mesafede orası deniz seviyesinde değil mi? Bu sene kaç defa kaza atlattık. Bu kadar mı duyarsızsınız dedim? Konu ile ilgili başvurmadığım hemen hiçbir yer kalmadı. Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne, Çanakkale Valiliği, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, İl Özel İdaresi neredeyse Çanakkale’de başvurmadığım kurum kalmadı ancak muhatap bulamadık. En son Özel İdare’den bir yetkili hiç uğraşmayın diyerek bir yazı verdi. Burada da BİMER’e başvurmam gerektiğini söyledi.

OLABİLECEK KAZADA MESULİYETİ KİM ÜSTLENECEK?

Görüşmelerde de dile getirdim. Akhisar’da ’50 tane tarım işçisi gitti’ dedim. Burada çoluk çocuk hepimiz traktörle geçiyoruz, yaya geçiyoruz, arabamızla geçiyoruz. Bu geçitleri ve göbekleri Özbey’e yapıyorsunuz, Kemiklialana yapıyorsunuz, Umurbey’e neden yapılmadığını sordum. Burası o yerlerden daha kalabalık ve ciddi bir yer. Çözüm bulunmasını istiyorum. Aksi takdirde olabilecek bir felakette bunun mesuliyetini kim verecek.” (Eren Aşnaz)

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Hedefe Doğru Adım Adım

Hedefe Doğru Adım Adım İşsizliğin azaltılması ve istihdamın artması hedefine yönelik başlatılan ‘Çalışma Hayatında Milli …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif