Anasayfa / Kent Yaşamı / Okul servis ücretleri belli oldu

Okul servis ücretleri belli oldu

Mehmet ali demir

Okulların açılmasına yaklaşılması ile Çanakkale Şoförler ve Otomobilciler Odası Yönetim Kurulu tarafından okul servis ücretleri açıklandı. Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Ali Demir, gazetemize yaptığı açıklamada ayrıca servisler ile ilgili olan denetimleri ve güvenlik önlemleri hakkında da bilgi verdi.

Çanakkale Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu’nun 31.05.2016 tarih ve 05 sayılı kararı ile servis fiyatlarının belirlendiği açıklandığını belirten Demir, servis fiyatlarının 150 ila 230 TL arasında değişen fiyatlar arasında olduğunu ifade etti. Servis denetilmelerinin Oda Başkanlığı ve Belediye Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirildiğini açıklayan Demir gazetemize şu açıklamalarda bulundu:

5362 Sayılı Kanunun 62. maddesi doğrultusunda Ç.Kale Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Yönetim Kurulunun 31.05.2016 tarih ve 05 sayılı kararı ile 31.05.2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere aşağıdaki servis fiyatları onaylandı. Onaylanan karara göre; ‘Tek sefer 150,00.TL, sabah-akşam 180,00.TL, sabah-öğle-akşam 200,00.TL, etüde kalırsa 30,00.TL’ şeklinde olacak. Ayrıca %10 kardeş indirimi söz konusu. Bu fiyatlara Çanakkale Belediyesi sınırları içerisindeki tüm okullar ve KDV dahil fiyatlar.

Çocuklarımızın güveliği için servis denetimlerini Odamız Başkanlığı ve Belediye Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek. Okul Servis araçlarında servis ablası bulunarak, çocuklarımızı evlerinden alıp, araçlarımıza bindirerek, okuluna kadar teslim edecek. Ayrıca bütün okul servis araçlarımız, okul servis Araçları yönetmeliğine uygun olmak zorunda. Bunun için araçlar Belediye Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünden, uygunluk belgesi almak zorunda. Aksi takdirde hiçbir araç öğrenci servisi olarak görev yapamaz. (Eren Aşnaz)

 

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Siirtli Öğrenciler Çanakkale’de

Siirtli Öğrenciler Çanakkale’de Siirt Kurtalan Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Çanakkale gezileri …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif