Anasayfa / Manşet / Demirbaş: “Yerel seçimlere kadar görevimdeyim”

Demirbaş: “Yerel seçimlere kadar görevimdeyim”

1 (7)

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Hakan Pınar tarafından geçen hafta yapılan basın açıklamasında parti ile ilişiğinin kesildiği açıklanan MHP Çanakkale Belediye Meclis Üyesi Ufuk Demirbaş, bugün konu ile ilgili basın açıklaması yayımlayarak, Başkan Pınar’ın açıklamalarını yersiz ve hukuk dışı olarak nitelendirdi.

MHP’li Belediye Meclis Üyesi Ufuk Demirbaş açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“MHP İl Başkanlığı’nın 1 Eylül 2016 tarihinde basın toplantısında yer alan, ‘MHP Çanakkale Belediye Meclis Üyesi Ufuk Demirbaş’ın disiplinsiz davranışlarından dolayı partimiz ile olan ilişkisi sona erdirilmiştir’ ifadesi gerçekleri yansıtmamaktadır. Bu açıklama sonrası, basında ve bazı internet sitelerinde yer alan ‘MHP Çanakkale Belediye Meclis üyesi partisinden ihraç edildi’ haberi tamamen asılsızdır.”

MHP parti tüzüğünde yer alan disiplin hükümleri ve süreci çok açık ve net açıklanmış olmasına rağmen, İl Başkanın basın yoluyla yaptığı bu açıklama yersiz ve hukuk dışıdır.

MHP tüzüğü gereği, disiplin işlerini yürütme yetkisi İl Disiplin Kurulundadır. Disiplin Kurulu Başkanlığınca yazılı olarak yapılması gereken ve içeriğinde iddia olunan suç ve varsa uygulanması istenen disiplin cezası ile takibata sebep olan fiillerin açık bir şekilde belirtildiği savunmaya çağrı yazısı bugün itibariyle elime ulaşmamıştır.

Çanakkale Belediyesi MHP Partisi Belediye Meclis Üyesi olarak sürdürdüğüm görevim devam etmektedir. Ufuk Demirbaş olarak, yapılacak ilk Yerel Seçimlere kadar Belediye Meclis Üyesi görevime devam edeceğimi kamuoyuna saygılarımla duyururum.”

 

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Diplomatik Misafir” Star Morre

“Diplomatik Misafir” Star Morre İngiliz Büyükelçi Richard Moore’un, engelli eşinin köpeği için çıkarılan “diplomatik misafir” …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif