Anasayfa / Siyaset / Saadet Partisi’den Che polemiğine tepki

Saadet Partisi’den Che polemiğine tepki

Saçıkara

Saadet Partisi Çanakkale İl Başkanlığı tarafından gündeme dair açıklamalar yapılırken, Başkan Süleyman Saçıkara “Türkiyemizin, ‘Che gueveralı tişörtlerden’ çok daha çetin problemleri vardır.” diye konuştu.

 İl Başkanı Saçıkara tarafından yapılan açıklamalarda şu ifadelere yer verildi: “Ülke olarak çok hassas ve kritik bir süreçten geçiyoruz. Hızla tırmanan terör olayları, kimi, nerede, nasıl hedef alacağı belli olmayan canlı bombalar  ve son dönemde toplumu sarsmaya yönelik sansasyonel suikast girişimleri…

Adeta 4 koldan saldırıyorlar. Hem içeriden hem dışarıdan bizi karıştırmaya çalışıyorlar. Bu çerçevede CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’na yönelik Artvin’de  yapılan suikast girişimini bir kez daha bütün nefretimizle lanetliyor, Sayın Kılıçdaroğlu’na bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

“DÜĞÜN GÜNÜNÜ ÖLÜM GÜNÜNE ÇEVİREN ZİHNİYET”

Öyle görünüyor ki bu tür saldırılar devam edecek. Cenab-ı Allah ülkemizi, milletimizi korusun. Hem devlet hem de Millet olarak çok dikkatli olmak zorundayız. Çünkü Milletimizi mertçe yenemeyeceğini defalarca tecrübe eden Haçlı Zihniyeti, son dönemde en sinsi ve en kirli oyunlarını sahneye koyuyor.

Kına gecesini kan gecesine, düğün gününü ölüm gününe çevirecek kadar alçaklaşan terör saldırılarının ve toplumu sarsacak sansasyonel suikast girişimlerinin temel amacı, ülkemizde bir kardeş kavgası çıkarmaktır.

Türkiye’de bu tür hain planlar daha önce de sahnelenmiş ve Aziz Milletimize çok acı tecrübeler yaşatmıştır. Herkes bu acı tecrübelerden ders almalı, sorunlarını ötekileştirerek değil, konuşarak  çözmeyi öğrenmelidir. Bu noktada 15 Temmuz kalkışması, Milli Birlik ruhu adına yeni bir başlangıç fırsatı ortaya koymuştur. Bu iklimi daha da güçlendirecek bir üslup ve yaklaşım ortaya koymalı, toplumda gereksiz alınganlık ve kamplaşmalara neden olacak yaklaşımlardan hassasiyetle kaçınmalıyız.

 ‘CHE GUEVERALI TIŞÖRT’ POLEMIĞI YERSİZ

Bu süreci koruma konusunda, adeta narin bir çiçeği korur gibi azami itina göstermeliyiz. Örneğin bugün, Türkiyemizin, ‘Che gueveralı tişörtlerden’ çok daha çetin problemleri vardır. Ülkemizin yangın yerine döndüğü  bir ortamda başlatılan bu tartışmayı çok yersiz buluyoruz. Böyle bir dönemde toplumu ayrıştıracak söylemler yerine tıpkı 15 Temmuz gecesi olduğu gibi ortak şuuru harekete geçirecek somut adımlar atılmalıdır. Mesela biz haftalardır, ısrarla teröre karşı “Milli Birlik ve İstişare Toplantısı” düzenlenmesi çağrısında bulunuyoruz.

Sağcısıyla-solcusuyla, alevisiyle-sünnisiyle, İktidarıyla, muhalefetiyle toplumun bütün kesimlerinin sürece katılımı sağlanmalıdır. Bu katılımı sağlayacak, kardeşlik ruhunu pekiştirecek bir adım atılmalıdır.

KILIÇDAROĞLU’NU TAKDIR VE TEŞEKKÜR ILE KARŞILIYORUZ

Her ne kadar bu çağrımıza şu ana kadar Sayın Cumhurbaşkanımız ve hükümet ilgisiz kalmışsa da, Anamuhalefet Partisi Lideri Sayın Kılıçdaroğlu’nun, Saadet Partisi’nin bu sürece dahil edilmesi gerektiği konusundaki hassasiyetini takdir ve teşekkürle karşıladığımızı da belirmek istiyorum.

Çünkü Saadet Partisi Türkiye’de barışın teminatıdır. Başka bir ifadeyle Saadet Partisi gözardı edilerek Türkiye’de barış sağlanamaz. Nitekim, Türkiye’nin sürüklendiği bugünkü hazin durum, ifadelerimizin en kesin delilidir.

Olaylar gösteriyor ki Türkiye’de toplumsal barış sağlanmadan  bölgede barışı sağlamak, bölgede barış sağlanmadan da dünyada istikrar ve huzura ulaşmak mümkün değildir.

Malumunuz Suriye sınırları içindeki Fırat Kalkanı Operasyonu devam etmektedir. Ülkemizdeki terör olaylarının, Türkiye’nin Cerablus Operasyonu ile birlikte artması dikkat çekicidir.

Ben, öncelikle bu operasyon sırasında şehit düşen askerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum. Biz, Saadet Partisi olarak, Türkiye’nin güvenliğini, Suriye’nin bütünlüğünü sağlamaya yönelik her türlü operasyonu destekleriz. Bölgenin huzur ve barışını yeniden tesis etmeye yönelik her türlü girişimin arkasındayız. Ordumuzun muvafaakiyeti için dua ediyoruz. Ancak bütün bunları yaparken oyuna da  gelmemeliyiz.

Türkiye’nin bir bataklığın içine çekilmesine izin vermemeliyiz. ABD ve  Koalisyon güçlerinin plan ve yönlendirmeleriyle değil, kendi inisiyatif ve irademizle hareket etmeliyiz. Çünkü başkasınının oyununa göre oyun kuranlar mücadeleyi baştan kaybetmeye mahkumdurlar.

ABD’nin ve O’nun emrinde olan NATO’nun  bölgedeki hedefi bellidir. Bunu ABD yönetimi, “Büyük Ortadoğu Projesi” olarak açıkça deklare etmiştir. IŞİD, PYD, PKK, YPG hepsi İslam coğrafyasının parçalanmasına ve Büyük İsrail Devleti’nin kurulmasına hizmet eden taşeronlardır.

“ABD’NIN DESTEK VE YÖNLENDIRMESI NETICE VERMEZ”

ABD’nin destek ve yönlendirmesi ne Türkiye’nin ne de İslam dünyasının hayrına netice vermez. Askeri operasyonlarla eşgüdümlü olarak İslam dünyası başta olmak üzere uluslararası kamuoyuna yönelik siyasi ve diplomatik operasyonlar yürütmeliyiz.

Bölgede topyekûn bir barış ve huzur ortamı için, diplomatik kanallar sonuna kadar zorlanmalıdır. İslam ülkeleri ile ilişkilerin güçlenmesi sağlanmalıdır.

Müslümanların birlik ve beraberliğini sağlamadan insanlığa huzur getirmek mümkün değildir. Biz, Saadet Partisi olarak, Milli Görüşün İslam ülkeleri nezdinde sahip olduğu birikim, tecrübe ve etkinliğini harekete geçirmeye, bu yönde atılacak her türlü adımı desteklemeye hazırız.” (Haber Merkezi)

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Seçim Sürecini Değiştireceğim”

“Seçim Sürecini Değiştireceğim” Cumartesi günü gerçekleştirilen Kent Konseyi Başkanlık yarışını, Engin Kandemir ve yönetim kadrosu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif