Anasayfa / Manşet / İyilik meleği hayat verecek

İyilik meleği hayat verecek

Hanife Özgen

Geçirdiği beyin kanaması sonucu hayatını kaybeden 64 yaşındaki Hanife Özgen’in karaciğeri ve böbreği, nakil bekleyen hastalara yaşam verecek.

64 yaşındaki Hanife Özgen, Bayramiç Evciler’de tarlada çalıştığı sırada beyin kanaması geçirerek kaldırıldığı hastanede 5 günlük yaşam savaşını kaybetti. Özgen’in ailesi, karaciğeri ve iki böbreğini bağışlayarak yaşam savaşı veren 3 kişinin hayatını kurtardı. 8 Ağustos gece saat 22.00’da Özgen’in organları bağışlandığı hastanelere götürülmek üzere Çanakkale Devlet Hastanesi Acil Servisi’nden alındı.

Çanakkale Organ Nakli İl Koordinatörü Dr. Azem Ülkü, şu açıklamayı yaptı:

“Hastamız 5 gün önce Bayramiç Evciler’de tarlada beyin kanaması geçirdi. Önce Bayramiç Devlet Hastanesi’nde, daha sonra Çanakkale Devlet Hastanesine getirilerek yoğun bakım ünitesine yatırıldı. Ancak 5 günlük yaşam savaşını maalesef kaybetti. Beyin ölümü kararı alındı. Ve ailesi olağanüstü bir duyarlılık göstererek, başkalarının sağlıklı yaşaması konusunda karar verdiler ve organlarını bağışladılar. Buradan kendisine rahmet diliyorum, ailesine sonsuz teşekkür ediyorum. Bildiğimiz kadarı ile Hanife Özgen hayatı boyunca herkese yardım eden bir iyilik meleği. Ama 64 yıllık yaşam savaşının sonucunda çok büyük bir iyilik yaparak 3 kişinin yaşaması için fedakârlık yaptı. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. Organları, karaciğer ve bir böbreği Uludağ Üniversitesinde, bir diğer böbreği de Bursa Acıbadem Hastanesinde hastalar nakledilmek üzere gidiyor.” (Eren Aşnaz)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Hedefe Doğru Adım Adım

Hedefe Doğru Adım Adım İşsizliğin azaltılması ve istihdamın artması hedefine yönelik başlatılan ‘Çalışma Hayatında Milli …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif