Anasayfa / Manşet / Hem geri dönüşüm hem sanat

Hem geri dönüşüm hem sanat

Çanakkale Kent Konseyi Boreas Kırkyama Çalışma Grubu tarafından düzenlenen “5.İlyada Kırkyama Çanakkale Buluşması” İskele Meydanında festival korteji ile 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde başladı. Festivale Türkiye’nin birçok yerinden gelen kadınlar katılım gösterdi.

Bu yıl 5’incisi gerçekleştirilen, ‘İlyada Çanakkale Buluşması’ na çeşitli il ve ilçelerden gelen yüzlerce kadın katıldı. Festival İskele Meydanı’nda başlayarak, kordon boyunca süren yürüyüşle başladı.  Belediye tararından Kırkyama grubuna tahsis edilen ve restore edilecek olan binanın önünde Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar tarafından bir konuşma yapıldı. Ünüvar burada;  “Sevgili kırkyamacılar barışın kentine hoş geldiniz. Kırkyama Kültür Evi binası Çanakkale Belediye Başkanımızın Boreas Çalışma Grubuna hediyesi. Bu bir başlangıç. Dış ve iç restorasyonu sonrası o güzel duygularınızı, hislerinizi, hissettiğiniz her şeyi yansıttığınız eserleri burada gerçekleştirir buradan dünyaya bir pencere açarız” diye konuştu.

Seramik Müzesinde tamamlanan yürüyüşün ardından gerçekleştirilen açılış kokteyline Çanakkale Belediyesi Başkan Vekili Rebiye Ünüvar,  Balıkesir Karesi İlçesi belediyesinden başkan yardımcısı Mürsel Sabancı, Karesi Halk Eğitim Merkezi Müdürü ve kültür işleri müdürü de katıldı. Kırkyama etkinlikleri ve sergileri Çanakkale’nin değişik yerlerinde hafta boyunca devam edecek. (Eren Aşnaz)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Hedefe Doğru Adım Adım

Hedefe Doğru Adım Adım İşsizliğin azaltılması ve istihdamın artması hedefine yönelik başlatılan ‘Çalışma Hayatında Milli …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif