Anasayfa / Eğitim / Halkevleri Yaz Okulu’na coşkulu kapanış

Halkevleri Yaz Okulu’na coşkulu kapanış

Çanakkale Belediyesi ile ortak hayata geçirilen Halkevleri Yaz Okulu finali, 31 Ağustos’ta Morabbin Park’ta gerçekleştirilen Şubadap Çocuk Konseri ve 1 Eylül’de Halk Bahçesi’nde düzenlenen sergi ve etkinlikle son buldu.  

Çanakkale Halkevi ve Çanakkale Belediyesi’nce ortak düzenlenen Halkevleri Yaz Okulu kapsamında onlarca çocuğun eğlence ve eğitimi bir arada aldığı Yaz Okulu son buldu. 31 Ağustos’ta Morabbin Parkta Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ında katıldığı Şudabap Çocuk Konserinde çocuklar gönlünce eğlenirken Eylül’de ise Halkevleri Yaz Okulu çocukları yaz boyunca gerçekleştirdikleri çalışmalarını sergilediler.

Çanakkale Halkevi Şube Başkanı Mehmet Öztürk ve Başkan Gökhan yaz okulu ile ilgili düşüncelerini şu şekilde aktardılar:

Şube Başkanı Öztürk: Çanakkale Belediyesi ile birlikte yaptığımız yaz okulları kapsamında çalışmamızın sonuna geldik. 31 Ağustos Şubadap çocuk konseri bir Eylül Dünya Barış Günü’nde de çocuklarımızın yaz okulu boyunca yaptıkları etkinliklerin sergisi ile sonlandıracağız. Esasında bütün yaz boyunca öğrendikleri kardeşlik, barış ve paylaşmak gibi değerleri ürettikleri ile sergileyecekler. Yaz boyunca kaosun, ölümün, şiddetin hâkim olduğu ülkemizde bizler yaz boyunca Çanakkale’de çocuklarımızla paylaşımı ve dayanışmayı örmeye çalıştık. Çocuklarımız ile birlikte eğlenerek öğrendik bunu sağlamaya çalıştık. Umarız çocuklara küçük de olsa faydamız dokunmuştur.   Çanakkale Belediyesi ile de bu çalışmayı ortak gerçekleştirdiğimiz için çok memnunuz.

Başkan Gökhan: Halkevlerinin düzenlemiş olduğu ve bizim ve gönüllülerin destek verdiği yaz okulu etkinliklerinin final gösterileri. Yarında Halk bahçesinde devamı olacak. Çocuklar gördüğünüz gibi yazın hem eğleniyorlar hem beraber olup sosyalleşiyorlar, birçok konuda bildi sahibi oluyorlar. O bakımdan çok önemli bu tür etkinlikleri daha da geliştirmemiz lazım. Bu sebepten gelecek sene daha geniş katılımlı etkinlikler düzenleyeceğiz. (Eren Aşnaz)

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

3.Biyoloji Günleri

3.Biyoloji Günleri Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü tarafından 3.Biyoloji Günleri düzenlendi. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif