Anasayfa / Güncel / GESTAŞ gemilerine engelli asansörü

GESTAŞ gemilerine engelli asansörü

Engelli vatandaşlar, artık daha rahat gemi yolculuğu yapacak. Ada hatlarının tamamına Çanakkale-Eceabat hattındaki bir gemiye engelli asansörü yerleştiren GESTAŞ, engelli vatandaşların gemi yolculuklarını daha rahat yapmalarını sağlayacak.

GESTAŞ tarafından ada hatlarındaki tüm, diğer hatlarda da en az 1 gemiye engelli asansörü yerleştirildi. Geyikli-Bozcaada hattında sefer yapan Lapseki gemisine, Çanakkale-Eceabat hattında çalışan Ezine gemisine engelli asansörü montajı tamamlandı. Güney Marmara hattında çalışan Çanakkale gemisinin engelli asansörünün ise yenilendiği bilgisi paylaşıldı.

Fazla seferler, ekstra gemilerle yaz dönemini kaliteli hizmet anlayışıyla geçiren, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde de ziyaretçi yoğunluğuna karşı hazırlıklı olan GESTAŞ, güvenli ve hızlı ulaşımın yanında ‘daha konforlu ulaşım’ felsefesini benimserken bu anlamda engelli vatandaşlarımızı da unutmadı. ‘Her hatta en az bir asansör’ vaadiyle yola çıkan GESTAŞ yetkilileri, araç ve yolcu taşımacılığı yaptığı Kabatepe-Gökçeada, Geyikli-Bozcaada, Çanakkale-Eceabat, Lapseki-Gelibolu ve Güney Marmara hattında engelli asansörü eksiğini tamamlamış oldu. Son olarak Geyikli-Bozcaada hattında görev yapan Lapseki ve Çanakkale-Eceabat hattında hizmet veren Ezine gemisine takılan engelli asansörüyle, engelli vatandaşlarımız gemi seyahatlerini daha özgür bir şekilde gerçekleştirdi.

ADA HATTI GEMİLERİNDE ENGELLİ ASANSÖRÜ

Güney Marmara hattında hizmet veren Çanakkale adlı arabalı feribotun engelli asansörü yenilendi ve daha kullanışlı hale getirildi. Böylece Geyikli-Bozcaada hattında iki, Kabatepe-Gökçeada hattında iki, Güney Marmara hattında bir, toplamda 5 olmak üzere Adalar hattında engelli asansörü bulunmayan gemi kalmadı; Ada yolculuğunda tüm engeller ortadan kalkmış oldu. GESTAŞ, Ezine gemisine de montajı gerçekleşen engelli asansörüyle Çanakkale-Eceabat boğaz hattındaki bu eksikliği giderdi. Lapseki-Gelibolu hattında da 3 arabalı feribotta engelli asansörleri bulunuyor.

ENGEL KALMAYACAK

Gemilerde üst katlara çıkamadıkları, diğer insanlar gibi özgürce seyahat edemedikleri yönünde şikayetleri olan engelli vatandaşların sesine kulan veren GESTAŞ yetkilileri, böylece önemli bir problemi de çözmüş oldu. GESTAŞ Genel Müdürü Volkan Uslu, eksik olan gemilere engelli asansörü konmasının engelli vatandaşlara özgürlüklerini geri verdiğini kaydederek, “GESTAŞ olarak engelli vatandaşlarımızın problemlerine önem vermekteyiz. Bir engelli vatandaş, bir gemiye bindiğinde normal vatandaştan farkı olmamalı. Bu açıdan bazı tip gemilerimizde en büyük eksiklik engelli asansörüydü. İlk etapta her hatta en az bir gemi olmak kaydıyla iki gemimize engelli asansörü montajını gerçekleştirdik. Engelli asansörlerinde sıkıntılar olan gemilerimizin tamir ve tadilat işlerini yaptık. Adalar hattında engelli asansörü bulunmayan gemimiz yok. Engelli vatandaşlarımız için hep daha fazlasını düşünmek bizlerin görevidir” ifadelerini kullandı.

9 GEMİYE ENGELLİ ASANSÖRÜ YERLEŞTİRİLDİ

GESTAŞ gemilerinin 9’unda engelli asansörü bulunurken; gemilerin tamamında ise engelli araç rampaları, engelli oturma alanları, engelliler için anons sistemi, bilgi ve yönlendirme levhaları mevcut. Özellikle Çanakkale İskelesi, engelli yolcuların her türlü ihtiyacını karşılayacak donanıma sahip. (Haber Merkezi)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kordonda Çocuk Kahkahaları

Kordonda Çocuk Kahkahaları Çanakkale’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları,  “23 Nisan Mutlu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif