Anasayfa / Manşet / CHP’li kadınlar: “Huzur içinde yaşamak istiyoruz”

CHP’li kadınlar: “Huzur içinde yaşamak istiyoruz”

CHP Çanakkale Kadın Kolları, 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısı ile parti il binasında basın açıklaması gerçekleştirdiler.

Partilerinin il binasında gerçekleştirilen açıklamada CHP’li kadınlar; Savaşlar, göçtür, yoksulluktur, şiddettir. Bizler evlerimizde, huzur içinde yaşamak istiyoruz” dediler. CHP Çanakkale Kadın Kolları Başkanı Nurcan Bingöl ve CHP’li kadınların katılım gösterdiği, 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısı ile gerçekleştirilen açıklamada Bingöl, şunları söyledi:

“İkinci Dünya Savaşı, Dünya tarihinin en kanlı savaşıdır. 1 Eylül 1939 tarihinde, Nazi Alman orduları, Polonya’ya saldırarak, 20.Yüzyılın en kanlı savaşını başlatmıştır. 72 milyon insan ölmüş, tarihin en büyük en kanlı soykırımı yaşanmıştır. Milyonlarca insanın ölümüne neden olan bu savaştan sonra, ‘bir daha savaşlar olmasın’ diye, 1 Eylül günü “Dünya Barış Günü” ilan edilmiştir.

Biz, hiçbir ananın, hiçbir çocuğun, gözyaşı dökmediği bir dünyaya inandık, bir araya geldikçe güçleneceğimize çoğalacağımıza inandık, derdimizi acımızı sevincimizi paylaşmaya inandık, dayanışarak mutlu olacağımıza inandık. Helal ekmekle kurulan sofralara, sevgiyle yürekle paylaşmaya inandık. Savaş kadınlar için, acıdır, yakandır, kavurandır. Biz kadınlar, evlat acısı, kardeş acısı, eş acısı, insan acısı, yaşamak istemiyoruz. Savaşlar, göçtür, yoksulluktur, şiddettir. Bizler evlerimizde, huzur içinde yaşamak istiyoruz.

Savaş, yaşamın da, doğanın da, dünyanın da, dengesini bozar. Geldiğimiz süreçte, Ülkemizde ve Ortadoğu’da, Barış’a her zamankinden çok ihtiyacımız var. Geldiğimiz süreçte, Ekmek kadar, Su kadar Barış’a ihtiyacımız var. Biz Cumhuriyet Halk Partili Kadınlar; Ölümün değil yaşamın tarafındayız. Savaşa karşı Barış’ı, baskı, şiddet ve zora karşı, özgürlükleri ve demokrasiyi, yolsuzluğa, hırsızlığa ve sömürüye karşı adaleti ve eşitliği savunuyoruz.” (Eren Aşnaz)

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Seddülbahir’e Renk Geldi

Seddülbahir’e Renk Geldi Eceabat’a bağlı Seddülbahir Köyü’nde bir ilk olan Halk Eğitim Merkezi’nde, köy kadınlarının …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif