Anasayfa / Manşet / İddia çok kanıt yok

İddia çok kanıt yok

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın Ağustos ayı toplantısına, gündem dışı tartışmalar ve karşılıklı iddialaşmalar damga vurdu. 17 Ağustos’ta istifasını sunan ve sonrasında yaptığı açıklamayla bir süre gündemde yer tutan Sadık Aydoğan, sorularını ÇTSO meclis kürsüsünden yönetim kuruluna sordu. İddialarının karşısında ise ÇTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selçuk Semizoğlu’nu buldu.

ÇTSO Ağustos ayı toplantısı, Meclis Başkanı Osman Okyay’ın ve ÇTSO Yönetimi adına Mustafa Kansu’nun konuşmasının ardından başladı. “Fikrim Geleceğim” Projesi kapsamında eğitimlerini tamamlayan girişimci kadınlar, sertifikalarını alarak toplantıdan ayrıldı. Verilen arada, girişimci kadınlar ile birlikte sertifikalarını takdim eden ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin’in de toplantıdan ayrıldığı görüldü.

Geçtiğimiz ay Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’ndan istifa eden Sadık Aydoğan, istifası sonrasında yaptığı açıklamaları önceki gün düzenlenen ÇTSO Meclis toplantısında gündem dışı söz alarak üyelere ve yönetim kuruluna yönelik olarak tekrarladı. Aydoğan, sorularını kürsüden ÇTSO Yönetim Kurulu tarafından cevaplanmak üzere sorarken, yılan hikayesine dönen ve FETÖ’cü üyeleri belirlenmesi amacıyla kurulup kurulmaması tartışılan Tahkikat Kurulu tarafından incelemelerin yapılması için faaliyete geçirilmesini önerdi.

AYDOĞAN: “LEHTE BİR ALGI OPERASYONU MU?”

“FETÖ kurşunu” olayına da değinen Aydoğan, “Birileri çıkıp ülkenin güvenlik görevlisi yerine koyuyor kendini. Çıkıyor savcısı oluyor, hakimi oluyor. O kurşun her ne niyetle her ne amaçla atıldıysa buradan güvenlik güçlerine de sesleniyorum… Art niyetli atıldıysa yapanın mutlaka bulunması lazım. Yorgun, kaza kurşunu dedikleri olayda art niyet varsa bulunmalıdır. Teknoloji o kadar gelişti, hangi amaçla atıldıysa bulunmalıdır.” dedikten sonra “Acaba, lehte bir algı operasyonu mu?” diye sorması kafaları karıştırdı.

SEMİZOĞLU: “AYDOĞAN’IN AÇIKLAMALARI HADDİNİ AŞTI”

“Sadık Bey biri çıksın açıklama yapsın demiş” diyerek söz alan ÇTSO Başkan Yardımcısı Selçuk Semizoğlu, Aydoğan’ın istifa öncesinde kürsüde çok iyi hizmetler yaptığını fakat sonrasında yaptığı açıklamaların da haddini aştığını ifade etti. Aydoğan’ın iddialarına cevap veren Semizoğlu, “’17-25 Aralık süreci sonrası söz konusu dernekten ilk istifa eden benim’ dedi, 11 Ocak 2014’te derneğin yönetim kuruluna seçilen Sadık Bey. Fotoğraf bu… Bu bizi ilgilendirmiyor. Bizi ilgilendiren, 10 Ağustos’taki toplantı. TOBB’dan gelen yazı üzerine böyle bir komisyon kurulması istendiği, hepinizin de karşı çıktığı doğrudur. Biz cadı avcısı değiliz, hakim değiliz, savcı değiliz, biz bunlara karar veremeyiz. Ben Ahmet Bey hepimiz buna karşı çıktık. Başkan ve Sema Hanım tarafından komisyon kurulması gerektiği üzerine basıldı. Bunun üzerine şöyle bir karar alındı. Bir komisyon kuralım, bütün yönetim kurulu bu komiyonun üyesi olsun, komisyonun da bir tek görevi olsun… Bütün yönetim, meclis, komite, organ üyeleri, yedekleriyle birlikte, burs verdiklerimiz, tedarikçilerimiz, personelimizin hepsini OHAL masasına, emniyete verelim. Oradan gelen açıklamaya göre biz de gereğini yapalım. O gün orada kim varsa o gün orada bu karar alındı.” dedi.

SEMİZOĞLU: “ODAMIZ MEYHANE OLDU”

Semizoğlu, istifasının ardından basına gönderilen açıklama ile ilgili olarak da iki maddelik karar gönderdiklerini ifade etti. Birincisinin TOBB’dan gelen yazı üzerine bir komisyon kurulması, ikinci maddenin ise Yönetim Kurulu Başka Yardımcısı Sadık Aydoğan’ın görevinden istifa ettiği ile ilgili olduğunu belirtti. Aydoğan’ın istifa sonrası yaptığı açıklamaya ithafen konuşmasına devam eden Semizoğlu, “Sonrasında… Odamız meyhane oldu. Bunu burada konuşalım da basın ile konuşmanın manası yok.” diyerek içki konusundaki iddialarının yalandan ibaret olduğunu ifade etti.

‘Sadık Aydoğan’ın, rahmetli babasının da yönetim kurulunda olan bir ağabeyi’ olduğunu vurgulayarak sözlerine devam eden Semizoğlu, “Birbirimizi severiz sevmeyiz o ayrı. Burası bizim değil, burada biz emanetçiyiz. Biz görev için didiştik, dışarı çıktık. Buranın itibarsızlaştırılmasına müsaade etmememiz gerekiyor. Yönetimden istifa etmek çok kolay. İki satır dilekçe, istifa ediyorsun. Bir satır daha yazarsın meclisten de istifa edersin. Ama bu basında yazılanları eğer Sadık Bey verdiyse, ben kınıyorum.” dedi. Aydoğan’ın sahte yönetim kararı iddiasını ve birçok yönetim kurulu kararına muhalefet şerhi koyduğunu açıklamasını hatırlatan Semizoğlu, “Görevde olduğumuz sürede 165 tane karar almışız.  143 tanesine Sadık Bey var. Bir tane bile muhalefet şerhi yok. Bu dediklerimin ispatı çok basit.” diyerek diğer iddialarına da tek tek cevap verdi. “Burada bunları konuşmak üzücü” diyerek konuşmasına son verdi.

Ağustos ayının sıcak toplantısı, diğer meclis üyelerinin de gündem dışı konuşmaları ve çeşitli iddialarda bulunmalarıyla devam etti. (Eylem Gözeldere)

 

 

 

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Hedefe Doğru Adım Adım

Hedefe Doğru Adım Adım İşsizliğin azaltılması ve istihdamın artması hedefine yönelik başlatılan ‘Çalışma Hayatında Milli …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif