Anasayfa / Manşet / MHP’den ihraç bombardımanı

MHP’den ihraç bombardımanı

MHP

Milliyetçi Hareket Partisi il başkanlığında saat: 15.00’te açıklama yapan İl Başkanı Hakan Pınar, bazı isimlerin partiden ihraç edildiğini, bazı isimlerin ise ihraç istemiyle il disiplin kuruluna sevk edildiğini belirtti.

İl yöneticileri, tüm ilçe başkanları ve İl Genel Meclisi Grup Başkanı Vekili ile birlikte yaptığı açıklamada parti içi disiplinsiz hareketlerde bulunan ve uyarılara rağmen devam edenleri il disiplin kuruluna sevk ettiklerini ifade eden MHP İl Başkanı Hakan Pınar, Çanakkale Belediye Meclisi’nin tek MHP’li Üyesi ve Grupbaşkanı olan Ufuk Demirbaş’ın da parti ile ilişkisinin kesildiğini bildirdi.

“MERAL AKŞENER GRUBUNU KOLLAMAK İLE SUÇLANDIK”

Pınar’ın gündeme dair geniş kapsamlı yaptığı açıklamada ihraç ile ilgili şu ifadelere yer verdi: “Neredeyse bir yıldır, kendi evinin camını taşlayan arkadaşlarımız, Türk Milletinin kahır ekseriyetince hakkı teslim edilen Sayın Liderimizle ilgili artık söz söylemekten vazgeçer, bir an önce kaybedilen 7 ayı nasıl telafi ederiz diye düşünmeye başlarlar. Hepimizce malum olduğu üzere süreci sabır ve itidal ile takip ediyorum. Hatta zaman zaman basın mensubu bazı arkadaşlar tarafından ‘Meral Akşener grubunu kollamak’ ile suçlandık. Ancak hep içimizde bu arkadaşlarımızın disiplinsiz davranışlarına bir an önce son vereceği, yanlış hesaptan döneceği ve tekrar teşkilat disiplinine tabi olacağı düşüncesi taşımaktaydım. Ancak geçen sürede üzülerek gördük ki bizim kucaklayıcı tavrımız muhataplarımız tarafından olumlu değerlendirilmeyip tam aksine daha pervasızca parti içi disipline aykırı davranışları körüklemekte basın açıklamaları peşi sıra yapılmakta, sosyal medyada da eleştiri sınırları aşılarak hakarete ulaşan ifadeler havada uçuşmaktadır. Artık dayanma sınırımız, vicdanı eşiğimiz açılmış, sabır taşımız çatlamıştır. Bu vesileyle dün akşam yaptığımız il yönetim kurulu toplantısında, parti tüzüğümüzün il yönetim kurullarına verdiği yetki uyarınca, partimizin birlik ve beraberliğini bozacak söz ve davranışlarda bulunan bazı arkadaşlarımızla ilgili disiplin işlemi başlatılması kararı alınmıştır. Parti tüzüğümüzün ilgili fıkralarına istinaden parti içi disipline aykırı davranışları bulunan isimler, bugün itibariyle disiplin kuruluna sevk edileceklerdir.”

O İSİMLERE İHRAÇ YOLU

İbrahim Kürşat Tuna, İsmet Balkan, Ender Çerdik, Ziya Süer, Nagihan Tuna, İsmail Ulubay, Mehmet Vehbi Tayyar üyelikten kesin çıkartma talebi ile, Adnan Mecu, Muharrem Samanoğlu ise uyarı gerektiren haller başlıklı hükümler uygulanması talebi ile, il disiplin kuruluna gerekçeleri ile birlikte aktarılacaklarını da ekleyen Pınar, “Elbette karar il disiplin kurulunundur.” demeyi de ihmal etmedi.

“BELEDİYE MECLİSİNDE MHP GRUBU TABELASI KALDIRILSIN”

Çanakkale Belediye Meclis Üyesi Ufuk Demirbaş’ın da parti ile ilişiğinin kesildiğini aktaran Pınar, şöyle devam etti: “Dün yapılan toplantıda alınan karar gereği de Milliyetçi Hareket Partisi Çanakkale Belediye Meclis Üyesi Ufuk Demirbaş’ın disiplinsiz davranışlarından dolayı partimiz ile olan ilişkisi sona erdirilmiş olup, Çanakkale Belediyesi’ne yazı yazılmak suretiyle belediye meclis salonundaki MHP Grubu tabelasının kaldırılması talep edilecektir. Sayın Demirbaş’a yönelik olarak ülke gündeminin yoğunluğu ve iç siyasi meselelerden dolayı öncelik sıralamasında ötelemek zorunda olduğumuz ve ancak sıra gelen bu karardan sonra yapacağı siyaset, eylem ve söylemlerin partimiz ile ilişkisinin olmadığını burada ifade etmek istiyorum. Milliyetçi Hareket Partisi seçmenlerinin oylarıyla seçilen Sayın Mustafa Doğan’ın istifası nedeniyle sıradaki aday sıfatıyla meclis üyesi olan Ufuk Bey’in istifa etmesi ve sıradaki Milliyetçi Hareket Partili üyeye yerini bırakmasının erdemli bir tavır olacağı kanaatini  de taşıdığımızın bilinmesini istiyorum. Elbette yasal zorunluluk yoktur ve takdir kendisinindir. Karara müteakip haklarında disiplin işlemi uygulanma kararı verilen kişiler ayrıca sizlerle paylaşılacaktır.” (Eylem Gözeldere)

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı”

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı” Çanakkale Kara Muharebelerinin 102. yıldönümü münasebetiyle Çanakkale Şehitler Abidesi’nde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif