Anasayfa / Manşet / Birinciliğini şehitlere adadı

Birinciliğini şehitlere adadı

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısı ile geleneksel hale gelen ve Rotary Kulübü tarafından 30.su düzenlenen Boğaz Yüzme Yarışması dün sabah gerçekleştirildi. Halkın ilgisinin yoğun olduğu yarışmaya toplamda 545 olmak üzere 17 ülkeden 45 yabancı ve 7 engelli yüzücü katıldı. Yarışmada genel klasmanda birinciliği, 43 dakika 0,9 saniye ile Fenerbahçe Spor Kulübü’nden 19 yaşındaki Erge Can Gezmiş kazanırken, birinciliğini şehitlere adadı.

Boğazın iki yönlü olarak transit gemi geçişlerine kapatıldığı yarışmaya, 403 Türk, 45 yabancı ve 7 engelli yüzücü katıldı. Yarışmada yüzücülerden bazılarının akıntı nedeniyle zorlandığı görülen yarışmada Çanakkale halkı yarışmacılara büyük destek verdi. Eceabat Kumsalından, Çimenlik Kalesi’ne 3,5 millik parkurda gerçekleştirilen yarışmada, Genel Klasmanda üçüncülüğü Buse Aygün, ikinciliği Ümit Kemal Cengiz, birinciliği ise 43 dakika 0,9 saniye ile Erge Can Gezmiş kazandı. Diğer kategorilerde ise dereceler şu şekilde sıralandı: ‘Erkeklerde, birinciliği Erge Can Gezmiş,  ikinciliği Ümit Kemal Cengiz, üçüncülüğü Deniz Emre Gürleyen, kadınlarda birinciliği Buse Aygün, ikinciliği Hazal Özer, üçüncülüğü Tuana Akgül, engellilerde ise Birinciliği İsmet Ayıp, İkinciliği Ali Uzun, üçüncülüğü ise Ömer Kalay kazandı.

Dereceye girenlerin ödülleri Çimenlik Kalesi’nde gerçekleştirilen törenle verildi. Gerçekleştirilen törene Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, CHP Milletvekili Muharrem Erkek, Avustralya Konsolosu Dylan Wallsh, Rotary Dönem Başkanı Emine Şengören Güzel ve Rotary 2440 Bölge Başkanı İsmail Rodoplu katıldı. Yarışmada dereceye giren genel klasman sporcularının madalyalarını Başkan Gökhan, Erkekler klasmanı madalyalarını Bölge Başkanı Rodoplu, kadınlarda madalyalarını Milletvekili Erkek, Engellilerde ise madalyalarını Dönem Başkanı Güzel takdim etti. (Eren Aşnaz)

 

 

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı”

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı” Çanakkale Kara Muharebelerinin 102. yıldönümü münasebetiyle Çanakkale Şehitler Abidesi’nde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif