Anasayfa / Manşet / ‘Orduya düşmanlık düşmana askerliktir’ hatırlatması

‘Orduya düşmanlık düşmana askerliktir’ hatırlatması

'Orduya düşmanlık düşmana askerliktir' hatırlatması

 

 

Vatan Partisi Çanakkale İl Başkanı A. Tolga Akkuzuluoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın yıldönümü nedeniyle, il yöneticileriyle birlikte parti binasında basın açıklaması yaptı.

Başkan Akkuzuluoğlu, “Bugün Türk Milletinin ve onun çelikleşmiş iradesi olan Türk Ordusunun vermiş olduğu ve zaferle tamamlanan büyük bağımsızlık mücadelesinin, 94’üncü yılıdır. Bu mücadele ve peşinden gelen zafer bize birlik ve beraberliğin ulusumuz için ne kadar önemli olduğunun en açık kanıtıdır.

Sakarya Meydan Savaşında Yunan taarruzlarının püskürtülmesinden sonra ülkemizi bir sömürge haline getirmek isteyen emperyalizme ve maşası Yunan ordusuna 26 Ağustos 1922 günü büyük taarruza başladık. Dört gün gibi kısa bir sürede düşmanın bütün cephede savunma azmini kıran ordu Türk Ordusu, başkomutanı ise Sakarya Meydan Muharebesini kazanarak “Gazi ve Mareşal” olmuş Mustafa Kemal’dir.

Bugün kendi ordusuna güvenmeyenler, ordunun askeri hastanelerini yok edenler, okullarını kapatanlar bu ülkeyi yönetemezler.

Bu ülkede Atatürk’le kavga edenler, devrimlerine savaş açanlar karşılarında Mustafa Kemalin Askerlerini bulmaya devam edeceklerdir. Bugüne dek iktidarın doğru uygulamalarını desteklediğimiz gibi yanlış uygulamalarının da karşısında durduk. Durmaya da devam edeceğiz. Hükümeti uyarmaya devam ediyoruz, milleti bölmeye çalışmayınız. Kamu hizmetleri inancı ne olursa olsun tüm vatandaşlara eşit olarak ulaştırılmalıdır. Buraya dinsel motifleri sokamazsınız. Yargıda ve kollukta türban olmaz. Askeri hastaneler ordunun ihtiyaçları nedeniyle kurulmuştur, geri veriniz.

 

“ORDUYA DÜŞMANLIK, DÜŞMANA ASKERLİKTİR”

“Bugün Suriye’de TSK’nin verdiği mücadeleyi bu şekilde destekleyemezsiniz. PKK, IŞİD, FETÖ ve arkalarındaki Amerika ile mücadelenin dayandığı kuvvet TSK’dir. Milletimizin bindiği dalı kesemezsiniz. Ulu Önderimizin ifadesiyle; ‘Orduya düşmanlık, düşmana askerliktir.’ Unutmayınız.

Ezilmiş halklara da yol gösteren büyük zaferimizi, bu zaferin elde edilmesinde canlarını ortaya koyan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Türk Silahlı Kuvvetlerinin erinden mareşaline tüm personelini saygı ve minnetle anıyoruz.

Devam etmekte olan vatan mücadelesinde İstiklal Harbi ruhuyla savaşan kahraman ordumuza, kolluk güçlerimize, korucularımıza söylüyoruz; yanınızdayız.

Vatan ve bağımsızlık uğrunda verdiğimiz şehitlerimize Tanrı’dan rahmet, yakınlarına sabırlar, gazilerimize acil şifalar diliyoruz.” diye konuştu. (Haber Merkezi)

Hakkımızda admin

Bu Haber Çok Okundu

Taksicilerin Ortak Derdi: TRAFİK

Taksicilerin Ortak Derdi: TRAFİK Çanakkaleli taksiciler çalışma şartlarını ve sıkıntılarını gazetemize dile getirirken ortak nokta …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif