Anasayfa / Manşet / Kentte Büyük Zafer coşkusu

Kentte Büyük Zafer coşkusu

5

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94. Yıldönümü tüm Türkiye’de olduğu gibi Çanakkale’de de törenlerle kutlandı.

Kutlamalar, İlk olarak sabah saat 9.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk bırakma töreni ile başladı. Çelenk merasiminin ardından Çanakkale Valililiği’nde gerçekleştirilen bayramlaşmada konuklar Vali Hamza Erkal tarafından tek tek karşılandı. Resmi merasimlerin yanı sıra Rotary Kulübü’nün organize ettiği ve geleneksel hale gelen Boğaz Yüzme Yarışmasının 30.su gerçekleştirildi. Çanakkaleliler ayrıca Zafer Bayramı dolayısı ile Çanakkale İskelesine demirleyen ‘Karabiga 1205’ adlı karakol gemisini kentliler gün boyu gezme fırsatı buldu.

CUMHURİYET MEYDANINA ÇELENK BIRAKILDI

30 Ağustos Zafer Bayramı 94. Yılında ilk olarak Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen törenle başladı. Burada gerçekleştirilen törende ile olarak, Atatürk Anıtına Vali Hamza Erkal, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mithat Kemal Algül, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan tarafından çelenk sunuldu. Tören, çelenk merasiminin ardından gerçekleştirilen Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile son buldu.

VALİ ERKAL, MAKAMINDA BAYRAMLAŞTI

Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan çelenk bırakma töreninin ardından Valilik makamında bayramlaşma gerçekleştirildi. Vali Hamza Erkal, gelen misafirleri ile tokalaşarak tek tek bayram tebriklerini kabul etti. Gerçekleştirilen bayramlaşma ilk olarak Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan tarafından yapıldı.

GELENEKSEL BOĞAZ YÜZME YARIŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Resmi törenlerin yanı sıra Rotary Kulübü tarafından geleceksel olarak her yıl 30 Ağustos’ta gerçekleştirilen Boğaz Yüzme Yarışmasının 30. su gerçekleştirildi.  Eceabat kumsalı ile Çimenlik Kalesi arasında 3,5 millik parkurda gerçekleştirilen yüzme yarışmasında dereceye girenler, madalya ve kupalarını Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın elinden aldılar.

KARABİGA 1205 GEMİSİ ÜCRETSİZ GEZİLDİ

Zafer Bayramı’nın 94. Yılı dolayısı ile Çanakkale İskelesi’ne demirleyen Karabiga 1205 gemisi ve Deniz Müzesi, Çanakkaleliler gün boyu gezme fırsatı buldu.  (Eren Aşnaz)

 

 

 

 

 

Hakkımızda admin

Bu Haber Çok Okundu

Kordonda Çocuk Kahkahaları

Kordonda Çocuk Kahkahaları Çanakkale’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları,  “23 Nisan Mutlu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif