Anasayfa / Kent Yaşamı / GESTAŞ yolcuların canını hiçe mi sayıyor?

GESTAŞ yolcuların canını hiçe mi sayıyor?

Geçtiğimiz aylarda Çanakkale İskelesi’ne çarparak 13 yurttaşın yaralanmasına neden olan Avşa Adası isimli arabalı feribotun dümeni bugün akşam bir kez daha kilitlendi.

Son zamanlarda sık sık arıza yaparak, denizin ortasında kalan feribotu çalıştırmaya devam eden GESTAŞ A.Ş, yeni kazalara davetiye çıkartıyor. Yaz aylarında bakıma dahi alınmadan, dinlendirilmeden çalıştırılan eski feribotlar, her seferinde farklı sorunlarla gündeme gelmeye devam ediyor.

Bu akşam 9.10 seferini yapan Avşa Adası feribotu ise öğrenilen bilgiye göre dümenin kilitlenmesi sonucu, boğazın ortasında 3 tam tur döndü. Yaklaşık 20 dakika süren kurtarma çalışmalarının ardından yoluna devam eden feribottaki yolculara herhangi bir açıklama yapılmadı.

Öte yandan feribotun istemsiz dönüşü sırasında Çanakkale Boğazı’ndan yük veya yolcu gemisinin geçmiyor olması ise şans olarak değerlendirildi. Vatandaşlar her zaman bu kadar şanslı olunamayacağını belirtirken, yetkililerin bir an önce önlem alması konusunda uyarılarda bulundu.

4.3 MİLYON KAR NEREYE GİDİYOR?

Çanakkale İskelesi’ne çarpan Avşa Adası feribotu, Boğazın ortasında geminin çarptığı Ezine feribotu gibi eski feribotlarını hala inatla Eceabat-Çanakkale seferine kullanan GESTAŞ’a yolcular da büyük tepki gösteriyor. Haber bülteni yollayarak 7 ayda 4.3 Milyon net kar ettiğini ileri süren GESTAŞ’ın kazandığı milyonları nerelere aktardığı merak ediliyor. 7 aydır bu hatlar için yeni ve daha büyük bir geminin alınmamış olması da Çanakkale ve Eceabat İskelelerindeki trafik yoğunluğunun temel sorunları olarak değerlendiriliyor. Yıllardır bayram öncesi yaşanan yoğunluğun her hafta sonu yaşanması da bu eski ve yavaş gemilerin çalıştırılması olarak görülüyor.

(Eylem Gözeldere)

Hakkımızda admin

Bu Haber Çok Okundu

Siirtli Öğrenciler Çanakkale’de

Siirtli Öğrenciler Çanakkale’de Siirt Kurtalan Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Çanakkale gezileri …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif