Anasayfa / Manşet / ÇTSO’ya FETÖ kurşunu mu?

ÇTSO’ya FETÖ kurşunu mu?

Bugün akşam üzeri olduğu tahmin edilen ve belirlenemeyen bir nedenden dolayı, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın OSB’de bulunan ana binası kurşunlandı.

Kurşunlanma olayının ardından binada çalışanlar arasında can kaybı ve yaralanmanın olmaması sevindirici olarak nitelendirildi. Olayın fark edilmesinin ardından bölgeye ve olay yerine Jandarma ekipleri gelerek gerekli araştırma ve soruşturmayı başlattı. Oda çalışanları ise kurşun sesini duymadıklarını dile getirdi. Genel Sekreter Sema Sandal, patlama sesine benzer ses duyduklarını, ama silahlı bir saldırı yaşayabileceklerine ihtimal vermediklerini, bunun içinde duydukları sesin sıradan bir ses olabileceğini dile getirdi.

Öte yandan son günlerde Ticaret Odası ve Yönetimi içerisinde farklı sesler ortaya çıkmış, bazı isimler ise istifa etmek zorunda kalmışlardı. Bu arada Fethullahçı Terör örgütü ile yeni gelişmelerin yaşandığı bugünlerde yurttaşlar, odaya sıkılan kurşunun bir mesaj niteliğinde olup olmadığını merak ediyor. Böyle bir durum ise mesajın kime verilmek istenmiş olabileceği konuşuluyor. Olayın aydınlanması için yetkililerin ve emniyet güçlerinin de titizlikle çalıştığı belirtildi.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’ndan yapılan geniş kapsamlı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Çanakkale’de FETÖ ve PKK terör örgütlerine karşı duruşu ve tavırlarıyla öne çıkan Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’na silahlı saldırı yapıldı. Bina dışından uzun namlulu olduğu tahmin edilen silahla ateş eden kişilerin kim ya da kimler olduğunu Jandarma araştırıyor. ÇTSO binasının üst katında bulunan restoran kısmına isabet eden mermiler can kaybına ya da yaralanmaya neden olmadı.

Öğle saatlerinde yaşanan saldırının ardından ÇTSO Başkanı Bülend Engin, FETÖ ve PKK terör örgütüne karşı Çanakkale’de yürüttükleri mücadelenin ve devletin yanında yer almalarından dolayı rahatsız olanların varlığını belirterek ‘Bu mermiler onlar tarafından sıkılmıştır. Silahla değil tankla, topla, tüfekle de gelseler bu büyük vatan savunmasından, mücadeleden vazgeçmeyeceğiz’ dedi.”

Kurşunlar binanın üst katındaki camlara isabet ederken, o sırada Bülend Engin binada bulunmadığını vurgulayan ÇTSO tarafından daha sonra Bülend Engin’in açıklaması paylaşıldı. Engin: “ÇTSO binamıza silah sıkılarak, kurşun kadar yakın olduklarının mesajı verilmek istenmiştir. Son zamanlarda Çanakkale’de FETÖ ‘ye ve Vatanı Milleti bölmeye çalışan PKK hainlerine karşı yürüttüğümüz mücadeleden rahatsız olanlar var. Bizim Allah’a verecek bir canımız var. Bu kahpe kurşunlar bizim mücadelemizi vatana millete hizmet aşkımızı söndüremez. Ne FETÖ ’nün ne PKK ‘nın ve bunların uzantılarının tehditlerine pabuç bırakmayız.  15 Temmuz’da şehit olanları ve gazileri unutmadık. Yüreği yeten karşımıza çıkar. Çanakkale’de ve FETÖ ve PKK uzantıları destekçileri ve bizzat bu örgütlerin üyeleri ÇTSO ‘da barınamazlar. PKK’yı barındırmadık. Darbe girişimi 17/25 Aralık ile olmuştur. O gün bu canımız vatanımızda ne olup bittiğini anlayamadım, diyen olamaz. 17/25 Aralık 2013 ve sonrası ağırlık verdiğimiz FETÖ karşıtı duruşumuzdan bir adım geri atmayacağız. Odamızın dışında da bunlara karşı her türlü mücadelede varız ve olacağız. Biz Çanakkale’de Türk, Kürt, Alevi, Sünni her türlü inanç ve milliyet ayrımına karşı durduk. Biriz, beraberiz dedik. Teröre ve FETÖ’ye karşı Çanakkale’de yürüttüğümüz mücadele ve duruştan rahatsız olanlar bize bu mermileri sıktılar. Milletimiz 15 Temmuz’da tankların önüne çıkarak mücadelesini sürdürürken biz de burada darbe ve onun uzantılarına karşı duruyoruz. Bu yolda mücadelemize de devam etmekten bir adım geri durmayacağız. Bir canımız var.Vatan Millet için feda olsun.”

Hakkımızda admin

Bu Haber Çok Okundu

Kordonda Çocuk Kahkahaları

Kordonda Çocuk Kahkahaları Çanakkale’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları,  “23 Nisan Mutlu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif