Anasayfa / Siyaset / CHP’liler Kılıçdaroğlu’na hakarete sessiz kalmadı

CHP’liler Kılıçdaroğlu’na hakarete sessiz kalmadı

 

Çanakkale’den bir kişinin sosyal medya hesabından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na hakaret içeren cümleler ile yaptığı paylaşım dolaysıyla kullandığı nedeni ile CHP’liler, dün Adliye’ye giderek suç duyurusunda bulundu.

Adliye önünde açıklamada bulunan CHP İl Başkanı Nejat Önder; “Genel Başkanımıza yapılanı affetmiyoruz ve ihbarda bulunmak için buradayız” diye konuştu.

Çanakkale’den bir kişinin sosyal medyadan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili hakaret ve küfür içeren paylaşımlar yaptığı gerekçesi ile CHP’liler dün Çanakkale Adliyesi’ne giderek suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusu için CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan, CHP İl Başkanı Nejat Önder, Merkez İlçe Başkanı Dr. Celal Karakaş, CHP İlçe Başkanları, il ve ilçe yöneticileri ve partililer katıldı.

Adliye önünde suç duyurusu hakkında açıklamada bulunan CHP İl Başkanı Nejat Önder;  “Bizler sosyal demokrat bir partinin yöneticileriyiz. Elbette bizim doğamızda öz eleştiri vardır. Her türlü eleştiriye açık bir partiyiz, ama bu demek değil ki, sin-kaflı ve hakaret içeren sözcükler ile birilerinin de bizi, özelikle de genel başkanımızı ve hiçbir Cumhuriyet Halk Partiliyi eleştirme hakkını vermez. Dolayısı ile sanal alemde sin-kaflı sözcüklerle benim genel başkanıma ağza alınmayacak laflar ile hakaret eden şahıs hakkında ihbarda ve suç duyurusunda bulunmak için buradayız. Yönetici arkadaşlarımız, belediye başkanlarımız, ilçe başkanlarımız, ilçe yöneticileri ve disiplin kurulu üyelerimiz ile birlikte hep birlikte Cumhuriyet Halk Partisi’nin birlik ve bütünlüğünü sergilemek adına, Genel Başkanımıza yapılan bu şeyi affetmiyoruz ve ihbarda bulunmak için burada bulunuyoruz” dedi.

“İSİMSİZ BİRİNİ ÜNLÜ YAPMAK İSTEMİYORUM”

Suç duyurusunda bulunulan kişiyi ünlü yapmanın bir anlamının olmadığını ve bu nedenle de isim vermek istemediğini belirten CHP İl Başkanı Nejat Önder; “Şimdi isimsiz birini de çok ünlü yapmanın da bir mantığı yok.  Ahlaki değerler taşımayan bir yaklaşım içerisinde bu arkadaşımız, o yüzden de ismini çok telaffuz etmek istemiyorum. Bundan böyle de bu tarz girişimleri affetmeyeceğimizi duyurmak istiyorum” dedi.

Öte yandan hakaret edenin daha önce Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve ekibine, Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan’a ve bazı partililere de hakaret eden Takıl Cafe’nin sahibi Doğan Akıncı olduğu öğrenildi. (Eylem Gözeldere)

Hakkımızda admin

Bu Haber Çok Okundu

“Seçim Sürecini Değiştireceğim”

“Seçim Sürecini Değiştireceğim” Cumartesi günü gerçekleştirilen Kent Konseyi Başkanlık yarışını, Engin Kandemir ve yönetim kadrosu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif