Anasayfa / Manşet / AK Parti’den CHP’ye “Geçmiş olsun” ziyareti

AK Parti’den CHP’ye “Geçmiş olsun” ziyareti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna Artvin’de silahlı saldırıda bulunulması ile ilgili olarak AK Parti Çanakkale İl Başkanı ve Yönetimi ile Merkez İlçe Başkanı ve yönetimi tarafından, CHP Çanakkale İl Örgütüne dün “Geçmiş olsun” ziyareti gerçekleştirildi.

Geçmiş olsun amacı ile geçekleştirilen ziyarete AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ’ın yanı sıra Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Babacanoğlu ve yönetimleri katıldı. AK Parti yönetimini ise CHP İl Başkanı Nejat Önder ve il yönetimi karşıladı. Gerçekleştirilen ziyarette Karadağ; Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’na hain bir saldırı girişiminde bulunuldu. Karadağ, “Biz, hem bu saldırıyı kınama, hem de geçmiş olsun dileklerimizi iletmek adına bugün buradayız” derken, CHP İl Başkanı Önder ise; “Cemaatçi yapılanmanın ülkemizi getirdiği durum ortada. Bundan böyle de devlet yapılanmasında cemaatçi ve tarikatçı yapıların öne çıkmaması adına size temkinde bulunmak istiyorum” diye konuştu.

BU ÜLKE, MİLLET VE VATAN HEPİMİZİN

Gerçekleştirilen ziyarette Karadağ ve Önder şöyle konuştu:

Karadağ: “Geçen hafta Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’na hain bir saldırı girişiminde bulunuldu. Biz, hem bu saldırıyı kınama, hem de geçmiş olsun dileklerimizi iletmek adına bugün buradayız. Bildiğiniz gibi ülkemiz adına çok önemli süreçler atlattık. Ülkenin her döneminde muhalefet ve iktidar partileri birlik olduğu zaman bu tarz saldırı girişimleri ile karşılaşıyor. Son günlerde yaşadığımız bir hain darbe girişimi var. Bu girişimde tüm Türkiye genelinde gösterilen birlik beraberlik ruhu ve son günlerde artan terör saldırılarına karşı gösterilen birlik beraberlik ruhu dış güçleri harekete geçirip bu tarz saldırılara yöneltmiştir. Bu tarz saldırıların asla ve asla olmaması gerektiğini düşünüyoruz. Bu ülke, millet ve vatan hepimizin. İster muhalefet, ister iktidar olsun bu tarz saldırıların hiçbirini anlamlandıramıyoruz, izin vermiyoruz ve kabul etmiyoruz. Bugün buradan Sayın Kılıçdaroğlu’na geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Saldırıda şehit olan arkadaşımıza Allah’tan rahmet, yaralılara da geçmiş olsun diliyoruz.  Biz terörün hiçbirini kabul etmiyoruz. IŞİD, PKK, DEAŞ, FETÖ, bunların hepsi, ülkenin birliğini ve bütünlüğünü bozmak istedikleri için nerelerden emir alıyorlarsa, bunu biraz da bizim vatanımız üzerinde uygulamak istedikleri için hiçbirini kabul etmiyoruz. Hepsini buradan lanetliyoruz. Bizler 15 Temmuz’da yaşadığımız darbe girişiminde nasıl ki meydanlara çıkmayı birlik ve beraberlik içerisinde olmayı ahlaki bir değer olarak kabul ettiysek, bugün burada ana muhalefet partisi liderimize yapılan saldırıyı kınamak ve geçmiş olsun dileklerimizi iletmekte ahlaki bir değer olarak kabul ettik ve geldik.”

TERÖRÜ YOK ETME ADINA HER TÜRLÜ DESTEĞE HAZIRIZ

Önder: “15 Temmuz darbe girişiminden sonra gördüğümüz odur ki laik ve demokratik anlayışa sahip çıkmalıyız. Bizlerde partililer olarak demokrasinin vazgeçilmez unsurlarıyız. Dolayısı ile şunu söylemek istiyoruz. ‘Kimin yüzde 50, kiminin yüzde 60 ile iktidara geleceğinden öte, birlik beraberlik içerisinde ülkemizin içerisinde bulunduğu kaostan nasıl kurtuluruz’ noktasında iktidar partisi ile, muhalefet partisi ile hepimizin yan yana gelmesinden geçiyor. Şimdi hepimizin bildiği üzere vatandaşlarımızın iç barışını ve huzurunu sağlamak bizi yönetenlerin elinde. Bizler bir an evvel bunun sağlanması için Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun da hükümete açık çek vererek,  ‘terörün bitirilmesi ve kurutulması adına her türlü yardıma hazırız’ dediğinden yola çıkarak, CHP Çanakkale İl Örgütü olarak terörün bitirilmesi ve kurutulması adına her türlü desteği vereceğimizi buradan taahhüt ediyoruz. Bizler sosyal demokrat partinin üyeleriyiz. Sizlerinden öz eleştiriye açık olduğunuzdan yola çıkarak ama, lakin ve fakatsız olmak üzere terörün her türlüsüne karşıyız ve birliktelik yapmaya da hazırız. Sadece lanetlemek yetmiyor. Genel Başkanımızın da şu andaki iktidara yaklaşımı ile birlik ve beraberlik içerisinde bu devletin, bu vatandaşın huzurunu sağlamak ve terörü yok etme adına her türlü desteğe hazır olduğumuzu ifade ediyoruz. Cemaatçi yapılanmanın ülkemizi getirdiği durum ortada. Bundan böyle de devlet yapılanmasın da cemaatçi ve tarikatçı yapıların öne çıkmaması adına size temkinde bulunmak istiyorum. Aydınlık günler bizim olacak inancındayım. Evet, vatandaşlarımızın duyarlılığı vardı ama ihtilale katılmayan Atatürkçü ordu komutanlarını da buradan tebrik etmek gerekiyor.” (Eren Aşnaz)

Hakkımızda admin

Bu Haber Çok Okundu

Pınar, Mutan’a Kongreden Seslendi

Pınar, Mutan’a Kongreden Seslendi Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Hakan Pınar, haftasonu yapılan il kongresindeki …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif