Anasayfa / Manşet / Yer gösterilemedi yatırım başka ile gidiyor

Yer gösterilemedi yatırım başka ile gidiyor

Çanakkale bölgesinin en büyük yatırımcı firmalarından olan İçdaş’ın ortaklarından en büyük abi olan, Tacettin Aslan adına yaptırılacak olan Anadolu Endüstri Meslek lisesi, yer gösterilemediği için başka bir şehre kaydırılıyor.

İçdaş firması Biga Kaymakamlığı ve belediye başkanı yer göstermesi ile bu ilçeye iki adet Anaokulu ve tüm laboratuvarları, spor salonları dahil olmak üzere aydınlanma semti kuruyor. Şirketin bu işi için milyon dolarlar harcayacağı öğrenildi. İçersinde öğrencilerin ve öğretmenlerin tüm ihtiyaçların karşılayabilecek unsurların bulunduğu ve 10 bin metre kare alanı kapsayacak olan İçdaş, Fen lisesi merkezi de kuruluyor.

Öte yandan Çanakkale Belediye Başkanı başta olmak üzere Milli eğitim İl müdürlüğü yetkilileri de duyarsız kalarak Çanakkale’ye yapılacak olan tam teşekküllü lise için yer gösteremediler. Firma yetkililerine yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre, yapılacak olan Anadolu Endüstri Meslek Lisesi için yer gösterilmemesi sonucu yatırım doğuda başka bir İle kaydırıyorlar.

10 bin metre kare kapalı alanı, tam kapasiteli spor salonu, amacına uygun oluşturulmuş çağdaş labrotuvarları olan Anadolu Endüstri Meslek lisesinin yapımı için yetkililerin bakanlıktan doğuda başka bir ilde yer istedikleri öğrenildi. Yatırımlara sahip çıkacak Doğu Anadoluda bir valiliğe bu lise en kısa zamanda yapılacak. İçdaş, yetkilileri tam üç yıldır Çanakkale Belediyesi ve İl milli eğitim müdürlüğünden yer bekliyordu.

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kordonda Çocuk Kahkahaları

Kordonda Çocuk Kahkahaları Çanakkale’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları,  “23 Nisan Mutlu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif