Anasayfa / Kent Yaşamı / Yeşilçam’ın Sultanı Çanakkale’de esti

Yeşilçam’ın Sultanı Çanakkale’de esti

Yeşilçam’ın Sultanı Türkan Şoray, Çanakkaleli hayranı Yağız Yılmaz’ın ÇTSO Çanakkale Evi’nde açtığı ‘Sultan Rüzgarı’ sergisi için Çanakkale’ye geldi.

Şoray hayranı olan Yağız Yılmaz yıllardır biriktirdiği dergi kapakları, fotoğraflar, film afişleri, bez bebeklerden oluşan ‘Sultan Rüzgarı’ isimli sergi açılışına hayranı olduğu Şoray’ı da çağırdı.  Hayranının kendisine olan sevgisini kırmayan Şoray, kendi adına açılan serginin açılışını yaptı. Açılışta fotoğraf çektirmek isteyen Şoray hayranları kimi yerlerde izdiham yarattı. Sergi sahibi Yılmaz, gerçekleşen açılışta; “Sulatanıma böyle bir günde beni yalnız bırakmadığı için kendisine çok teşekkür ediyorum. Çok büyük bir emekle yaptığım arşivi sergiledim. Özellikle bebekle önde olmak üzere kendisinin canlandırdığı filmlerin bebeklerini yaptık. Onları sergilemek istedim ve Sultanımda bu özel günde teklifimi kabul etti. Kendisine çok teşekkür ediyorum. İyi ki Sultanımız var” diye konuştu.

ÜLKENİN ACI GÜNLERİNDE GÜZEL ŞEYLER UMUT

Hayranını kırmayan Şoray ise, ülkenin içinde bulunduğu durumda böyle güzel şeylerin umut olduğunu belirterek duygularını şu şekilde ifade etti: “Sevgili Yağız bir kere şu yönden benim çok ilgili çekti. Sanata ve sinemaya düşkünlüğü beni çok etkiledi. Gençlerimizin sanata yatkın olmaları çok önemli. Bunun için Yağız’ın böyle bir sergi hazırlıyorum demesi üzerine İstanbul’dan kalkıp seve seve geldim. Bu ülkemizin acı günler geçirdiği zamanda böyle güzel şeylerin yaşanması bizler için bir umut ve güzellik. Onun için ben Yağız’a teşekkür ediyorum. Umarım iyi bir sinemacı olacak ileride. Ülkemizin geleceği gençlerimizde onun için ona çok başarılar diliyorum.”  (Eren Aşnaz)

Hakkımızda admin

Bu Haber Çok Okundu

Siirtli Öğrenciler Çanakkale’de

Siirtli Öğrenciler Çanakkale’de Siirt Kurtalan Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Çanakkale gezileri …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif