Anasayfa / Güncel / Bir yetkili bekleniyor

Bir yetkili bekleniyor

Çanakkale halkı her hafta sonu sektirmeksizin trafik sorunu yaşıyor. Arabalı Vapuru geçişleri nedendir bilinmez ama kentin ana arterlerini kilitliyor. 

Çanakkaleli yurttaşlar başta olmak üzere kente gelen misafirler, araçları ile bir yerden bir diğer mekana giderken, sinir krizleri geçirmelerine neden oluyor. GESTAŞ’ın gemileri, araçları bir yakadan bir diğer yakaya hızlı bir şekilde nakledemeyince yollarda kilitlenip kalıyor. Bilindiği gibi geçtiğimiz yıllarda Gestaş Genel Müdürü Hasan İlhan Yürükçü döneminde Karacaören-Akbaş arası deniz geçişi planlanmıştı.

Kentte kendi çıkarını milletin çıkarının önünde tutan siyasiler ve yandaşları sayesinde bu planlama gerçekleştirilememiş, vicdanla cüzdan arasında kalan siyasetçiler yüzünden bu günlere gelinmişti. Şimdi, Çanakkale halkı başta olmak üzere yetkili bir isim tarafından kentin bu sorununa “dur” denmesi bekleniyor. (Güngör Yıldız)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kent Konseyi’ne Yeni Başkan

Kent Konseyi’ne Yeni Başkan Çanakkale Kent Konseyi seçimi, Cumartesi günü Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif