Anasayfa / Güncel / ‘Seçilmiş değil atanmış görevden alınmalı’

‘Seçilmiş değil atanmış görevden alınmalı’

Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan ve AK Parti Çanakkale Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Babacanoğlu’nun karşılıklı açıklamaları devam ediyor.

Başkan Babacanoğlu, önceki gün yaptığı açıklamada Mutan’ın açıklamasının ardından görevden alınmasını yinelemişti. Bu sözlerin ardından basın toplantısı düzenleyen Mutan’ın cevabı ise; “Sağduyulu AKP üst yönetimine inatla dillendiriyorum. Babacanoğlu’nu görevden alın” oldu.

“DAHA DEMOKRAT BİR İLÇE BAŞKANI ATANMALI”

Kepez Belediyesi binasında dün basın mensuplarıyla bir araya gelen Başkan Mutan, Babacanoğlu’nun atandığını kendisinin ise seçilerek başkan olduğunu, birinin görevden alınması gerekiyorsa Babacanoğlu’nun görevden alınması gerektiğini söyledi. Mutan yaptığı açıklamada, “Sayın Babacanoğlu’nun gazı alınmalı. Asıl o görevden alınmalı zaten oraya seçilerek geldi. Parti içindeki bir hukuk sistemiyle oradan bire darbe ile geldi. Hala onun zemininde akıl yürütmeye çalışıyor. Bir an önce AKP Merkez ilçe başkanını görevden alıp, daha demokrat ve bu kente daha yakışır bir ilçe başkanı atamalı. Alınmalı demiyorum, zaten o oraya atamayla gelmişti. Usul öyle olunca içine de sindirdiğine göre herhalde görevden alınması da rencide etmez. Hanımefendi ile basının karşısına çıkıyor, hanım efendi bu CD montaj diyor. Burada onu montajlayacak sistem yok. Montaj bizim işimiz değil onların kendi işidir.

“İNATLA YANINDA DURUYORSA O DA DOĞAN AKINCIDIR”

Toprak mahsulleri olayına gelince, genel müdürlük bizimle iş birliği yapmak istiyor. Ayın 23’ünde iki arkadaşımız genel müdürlüğe görüş alış-verişinde bulunmak için gidiyor. Ben bu arazide sosyal yapıların olmasını istiyorum. Babacanoğlu, konutçuların yanında duruyorsa asıl rantçı o oluyor o zaman. İnatla hala Doğan Akıncı’nın o ağza alınamayacak laflarını okumadıysa açıp okusun ve inatla onun yanında duruyorsa, o da Doğan Akıncı’dır. Aynı zihniyete sahiptir ve bunlar görevden alınmalıdır. Böyle bir siyaset akılıyla siyaset yapılmaz. İnatla beni birilerine işaret ediyor, açık açık söylüyorum, ’beni alın’, hangi gerekçeyle aldığınızı da bu halka anlatırsınız. Öyle üç kuruşa beş köfte yok.

“AK PARTİ’NİN ÜST DÜZEY YÖNETİCİLERİNE SESLENİYORUM”

Hiç kusura bakmayacak ben buradan AKP’nin sağduyulu üst düzey yöneticilerine sesleniyorum bu ilçe başkanını görevden alın, siyaseten kavga çıkartmaya çalışıyor. Biri alınacaksa görevden, atamayla alınacak, seçilenler değil. Seçilenler sandığa gidecek, sandıktan çıkacak ya da çıkmayacak. Ben beklerdim ki, ‘Sayın Mutan şunu şunu yaptın ve sana bunun hesabını sandıkta soracağız’ desin, ama buna gücü yetmiyor. Biri alınacaksa Babacanoğlu alınacak. Sağduyulu AKP üst yönetimine inatla dillendiriyorum, ‘Babacanoğlu’nu görevden alın’” dedi. (Eylem Gözeldere)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kordonda Çocuk Kahkahaları

Kordonda Çocuk Kahkahaları Çanakkale’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları,  “23 Nisan Mutlu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif