Anasayfa / Siyaset / Karadağ’dan Kılıçdaroğlu’na şikâyet mektubu

Karadağ’dan Kılıçdaroğlu’na şikâyet mektubu

AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na açık mektup gönderdi. Göderdiği mektupta 15 Temmuz darbe girişimine karşı teşekkürlerini ileten Karadağ, Çanakkale’de ise aynı sağduyunun gösterilmediğini ifade ederek sitemde bulundu. Karadağ, Selda Bağcan konserinde konuşma yapan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı Kılıçdaroğlu’na şikâyet ederek ‘Genel Başkan olarak sizleri göreve davet ediyorum’ dedi.

Ben AK Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ:

“Öncelikle ülkemizin yaşadığı bu zor dönemlerde sorumluluk alıp devletimizin ve hükümetimizin yanında yer aldığınız ve Yenikapı’da gerçekleşen ‘Demokrasi ve Şehitler Mitingine’ katılımınızdan, darbe girişimine karşı demokrasiden yana tavır aldığınızdan dolayı size bir kez daha şükranlarımı iletiyorum.  Ülkemiz 15 Temmuz gecesi Gözbebeğimiz Silahlı Kuvvetlerimizin arasına sızmış hain ve alçak FETÖ Mensupları tarafından kalleş bir darbe girişimine uğramıştır. Çok şükür ki yapılan bu alçak girişim Sayın Cumhurbaşkanımızın halkımızı sokağa davet etmesiyle, emniyet güçlerimizin üstün çabaları ile ve vatandaşlarımızın olağanüstü direnişi ile başarısızlığa uğramıştır.  15 Temmuz Gecesi eğer halkımız tankın, topun, tüfeğin önüne iman dolu göğsüyle yatmasaydı belki de bugün her birimiz farklı yerlerde olacaktık veya hiç olmayacaktık. Aslında 15 Temmuz gecesi vatanımız, vatandaşlarımız ve biz siyasiler için olmak veya olmamaktı.

Bizlerde AK Parti teşkilatları olarak demokrasiye karşı yapılmak istenen bu alçak darbeye karşı tutulan nöbetlere destek verdik. 27 Gün Boyunca her gece İskele Meydanında AK Parti İl Başkanı olarak şahsım ve tüm teşkilatlarım vatandaşlarımız ile birlikte bu nöbetlere iştirak ettiler. Biz asla o meydanları sadece AK Partililerin nöbeti olarak görmedik. Çünkü biz o meydanlarda AK Partilisi, Cumhuriyet Halk Partilisi ve Milliyetçi Hareket Partilisi yan yana omuz omuza nöbet tuttuk. Çanakkale’de tutulan nöbetlerin hemen hemen hepsine Sayın Valimiz, Sayın Emniyet Müdürümüz, Sayın Müftümüz ve Kurum Müdürlerimiz, Sivil Toplum Kuruluşlarımız iştirak ettiler.  101 Yıl önce nasıl Çanakkale’de 7 düvele karşı tek yürek olduysak 101 yıl sonra da yine aynı şekilde vatanımıza, milletimize, milli birliğimize kast eden fakat bu kez FETÖ yapılanması ile karşımıza çıkan düşmana karşı tek yürek olarak bu darbe girişimine Türkiye’nin önsözü olan Çanakkale’den de en güzel cevabı verdik.

 

Sayın Genel Başkan;

İlk Geceden itibaren meydanda vatandaşlarımız ile birlikte olduk. O Gün bizleri AK Parti Grup Başkanvekili, Çanakkale Milletvekili Sn. Bülent Turan, Çanakkale Valisi Sn. Hamza Erkal, Cumhuriyet Halk Partili Kepez Belediye Başkanı Sn. Ömer Faruk Mutan Emniyet Müdürümüz, Kurum Müdürlerimiz ve Sivil Toplum Kuruluşlarımız yalnız bırakmadı. İlk günden itibaren AK Parti İl Başkanı olarak şahsım meydanda yaptığım her konuşmada kentimizin Belediye Başkanını, Diğer Siyasi Parti İl Başkanlarını meydana halkımız ile birlikte olmaya davet ettim. Bu davetime Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı ve Teşkilatı icabet ederek bir gece bizlerle birlikte oldular aynı zamanda Yenikapı’da gerçekleşen Demokrasi ve Şehitler Mitinginin Çanakkale ayağında da bizlerle birlikte oldular.

Gönül isterdi ki Çanakkale Belediye Başkanı Sayın Ülgür Gökhan ve Cumhuriyet Partisi Çanakkale İl Başkanı Sayın Nejat Önder de en azından bir gece bizlerle birlikte olsun. Fakat maalesef bu çağrımıza olumlu yanıt alamadık. Sayın Gökhan ve Önder her konuşmalarında demokratlıktan bahsetmelerine karşı maalesef demokrasi nöbetlerinde demokrasi bekçiliği yapan insanlara meydanda selam vermeyi bile tercih etmemişlerdir. Şahsınızın bu konudaki olumlu tutum ve davranışlarına rağmen maalesef Çanakkale CHP İl Teşkilatı ve Kentin CHP’li Belediye Başkanı aynı olumlu tutum ve davranışları Çanakkale’de sergileyememiştir. Geçtiğimiz günlerde Çanakkale’de yaptığınız İl Başkanları toplantısında İl Başkanlarına yaptığınız diğer partileri ziyaret edin çağrınıza rağmen maalesef şu ana kadar partimize herhangi bir ziyarette de bulunulmamıştır. Yaptığınız bu nazik çağrıda Çanakkale’de karşılık bulmamıştır.

Sayın Ülgür Gökhan geçtiğimiz günlerde Çanakkale Belediyesi Tarafından organize edilen ve Sanatçı Selda Bağcan’ın katılımları ile gerçekleşen konser sonrası sahnede yaptığı konuşmada; ‘Öyle 1 haftada 10 günde demokrasi nöbeti tutularak demokrat olunmaz, böyle Göstermelik işlerde yerimiz yok’ ifadelerini kullanmıştır. Kullanılan bu ifadeler bizi ziyadesiyle üzmüştür. Ülkemizin dört bir yanında demokrasi nöbeti tutan milyonlarca insanı itham eden bu cümleleri kuran Sayın Ülgür Gökhan demokrasi nöbetlerine katılmayı bırakın bu nöbetleri tutan insanlara da dil uzatmıştır.

Sayın Genel Başkan;

Partinizin Çanakkale Belediye Başkanı olarak görev yapan Sayın Ülgür Gökhan’ın kurduğu bu cümleden dolayı başta demokrasi nöbeti tutan vatandaşlarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımızın infiale uğradığını belirtmek istiyor bu konuda partinin Genel Başkanı Olarak sizleri de göreve davet ediyorum. Bu duygu ve düşünceler ile sizlere Çanakkale’den selamlarımı yolluyor meclis ve parti çalışmalarınızda başarılar diliyorum.” (Haber Merkezi)

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Seçim Sürecini Değiştireceğim”

“Seçim Sürecini Değiştireceğim” Cumartesi günü gerçekleştirilen Kent Konseyi Başkanlık yarışını, Engin Kandemir ve yönetim kadrosu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif