Anasayfa / Güncel / İstifa etti… Verdi veriştirdi

İstifa etti… Verdi veriştirdi

Dün öğleden sonra Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevinden ve oda üyeliğinden istifa eden iş adamı Sadık Aydoğan, bugün basın mensuplarıyla işyerinde düzenlediği toplantıda bir araya geldi.

İstifasının ardından ÇTSO tarafından paylaşılan ve basında tümüyle yer alan istifa metni dolayısıyla, FETÖ üyesi ilan edilmesine kırılan ve kızan Aydoğan, yaptığı açıklamada önemli konulara değinerek ÇTSO ile ilgili bazı ilginç bilgiler paylaştı.

AYDOĞAN’DAN VURUCU AÇIKLAMALAR

“17 aralık geldi dernekten ilk istifa eden ben oldum.” diyen Aydoğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın süreci, 17 Aralık öncesi ve sonrası olarak ayırdığını hatırlattı. 17-25 Aralık sürecinden itibaren bugüne kadar her sene vergi denetimine girdiğini sözlerine ekledi. Bunların da bilinçli denetimler olduğunu ifade etti. Cumhurbaşkanı’nın Çanakkale’de düzenlediği mitingde Berat Albayrak için özel aracını tahsis ettiğini belirterek, “Her sene bir iş adamı vasfımla yemeklerine davet edilen biriydim, ne garipse o akşam beni o salona almadılar.” dedi. Çanakkalespor’un kuruluşundan ve kapanmasından da bahseden Aydoğan, “Neden bir şehrin takımını neden istemezler?” diye konuştu.

“KİMİN NECİ OLDUĞUNU BİLEMEM”

Dün akşam ÇTSO tarafından kamuoyu ile paylaşılan basın metninden bahseden Aydoğan, yönetim kurulunda alınmayan bir karardan bahsettiklerini ifade etti: “Geçen hafta yönetim kurulunda gündeme geldi. Bu haliyle değil, Paraleli Tespit Etme Komisyonu diye… İlk karşı çıkan da ben oldum. Biz cadı avcılığına çıkamayız. 3500 üyeyi de zan altına alamayız diye karşı çıktım. Yönetim Kurulundaki bütün arkadaşlar karşı çıktı. Bugünkü yazıda diyor ki yönetim kurulunun oybirliği ile diyor. Benim imzam yok, 3-4 arkadaşımın da haberi de imzası da yok. İkinci bir yönetim kurulu mu oluşuyor orada?” diye sordu. Tahkikat yapılmasından yana olduğunu fakat cadı avcılığını yapmanın doğru olmayacağını ifade ettiğini belirtti ve şöyle devam etti: “İnsanların neci olduğunu nasıl bilebiliriz? Bunu ancak, bizzat işin içinde olan bilebilir, ben olmadığım için bilmiyorum. Onun için de tamamen reddetmişimdir.”

Saat 15.00 civarı istifasını ÇTSO Genel Sekreterine sunduğunu belirterek, sonrasında abla-kardeş gibi konuştuklarını ve kendisine geçen hafta yapılan toplantıda böyle bir komisyon kurulup kurulmadığını sorduğunda “Kurulmadı” cevabı almasına rağmen istifasının ardından aradığında “Kurdum” cevabını aldığını belirten Aydoğan, “Bu ne çelişkidir? Kısa bir metinle istifamı basınla paylaşacağımı söyledim, ne oldu arkadaşlar? Gece yarısı operasyonla insanları böyle karalamak, nedir?” diye sordu.

“BÜTÜN BUNLAR MUHALEFET ŞERHİMİ KULLANDIĞIM İÇİN BAŞIMA GELDİ”

Bugün baktığımızda Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı şehrin belediye başkanı ile kavgalı, geçmişte GESTAŞ ile kavgalı, esnaf odalarıyla kavgalı, borsa ile kavgalı, diğer oda ve borsa başkanları ile kavgalı. Bir sürü kamudaki müdürlerle kavgalı. Nasıl iş yapacaksın, nasıl ticaret yapacaksın? Ben demokratik hakkım olan muhalefet şerhimi kendisine kullandığım için bütün bunlar başıma geldi. Ama dünkü (ÇTSO’nun bilgilendirme maili atması) hepsinden acıydı. Hiç kimsenin haysiyetiyle şerefiyle, hiç kimse oynayamaz. Herkes kendine bakacak. Çok sinirliyim, çok kızgınım, dün gece hiç uyumadım. Şaşkın değilim çünkü geçmişte yaşadıklarımı çok iyi bildiğim için şaşkın değilim.

Çanakkale’de birçok iş adamı yargılanıyor. Benim yargılanma nedenim terör örgütüne üye olmak değil, burs verme olayında bulunduğum içindir… Yüce adalet, bir gün gelecek haklıyı haksızı mutlaka ayırt edecek. Suçlu gibi gösterdiğimiz insanlar, pırıl pırıl çıktıklarında bu insanlara cevabınız ne olacak? Evet Türkiye’de bir darbe girişimi olmuştur, bundan en büyük zararı vatandaşlar görecekti, iş adamları görecekti. Parti gözetmeksizin vatanını, milletini, toprağını seven kim ister? Kurunun yanında yaşı çok iyi ayırt etmek lazım. Birileri kendilerini kahraman gibi göstermek için, sanki o oluşumlarda hiç yer almamış gibi, ak kaşık gibi ortaya çıkacak. Çanakkale kimin, neyin ne olduğunu çok iyi biliyor. İnsanları karalamakla, lekelemekle haysiyet ve şerefleriyle oynamakla hiçbir yere varamazsınız.

 “TİCARET VE SANAYİ ODASI’NDA İÇKİ İÇİLEMEZ”

Aydoğan, daha önce de istifa etmek istediği ve vazgeçtiği bir dönemi de paylaşarak ÇTSO’da toplantı odasında içki içildiğini iddia etti: “Bunu söylemek istemiyordum ama söyleyeceğim. O dönem de istifa etmek istemiştim ama kimseyi zan altında bırakmak istemiyordum, vazgeçtim. Bir Ticaret ve Sanayi Odası’nda içki içilemez. Orası meyhane değil, orası 5500 kayıtlı 3500 aktif üyenin sorumluluğunu üzerinde taşıyan bir odanın yönetim kurulu toplantı odasıdır. Orada iş konuşulur dedikodu konuşulmaz. İş konuşulmalı. Demokrasiyle yönetilen bir ülkeyiz, herkes içkisini de içiyor. Başını da kapatıyor, başını da açıyor. Kimse kimseye karışamaz ama bir resmi kurumda, özellikle iş dünyasını temsil eden bir toplantı odası da meyhaneye dönüştürülmemeli. Bunu ne kadar laçka olduğunu anlatmak için söyledim.

“YAZIKTIR ÇANAKKALE’YE”

3,5 sene Yönetim Kurulu’nda her türlü hakarete, küfre dayanan baskılara rağmen bulunma nedenimden dolayı, bu zamana kadar istifa etmedim. Son yaşanan olaylar, ruhen ve manen bulunduğum için hiçbir nedeni olmadan istifa etme arzusunda iken durumu buraya getirdiler. Yazıktır Çanakkale’ye, yazıktır insanlara…

Basın mensuplarının bir sorusu üzerine ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı ile veya temsil ettiği şirket ile hiçbir ticari ilişkide bulunmadığını, ona hizmet veren taşeron şirketle, ikinci şahıs ile ticari ilişkide olduğunu belirtti. Aydoğan, soruların ardından toplantıyı şu ifadelerle bitirdi: “Hedeflenen, yapılması gereken… Sanki bir filmin senaryosu yazılıyor ve o filmde oynuyor.” (Eylem Gözeldere)

 

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kent Konseyi’ne Yeni Başkan

Kent Konseyi’ne Yeni Başkan Çanakkale Kent Konseyi seçimi, Cumartesi günü Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif