Anasayfa / Güncel / Çanakkale Belediyesi REDHACK’lendi

Çanakkale Belediyesi REDHACK’lendi

 

Akşam üzeri Çanakkale Belediyesi’nin sistemine düşen bir mesaj yurttaşları şaşırttı. Belediyenin mesaj sistemini hackleyen REDHACK isimli grup, sistemde ekli olan yurttaşlara sms yoluyla mesaj verdi.

Çanakkale Belediyesi’nin mesaj sisteminden telefonlara düşen mesajda şu ifadeler yer aldı:

Ezilen, fedakar, cefakar halkimiza; Gunlerdir bir oyun oynaniyor. Bu oyunda ne DARBECILERIN ne de DIKTATORLERIN yaninda olmak zorunda degilsin. Madem sonsuza kadar yasamayacaksin o vakit bir avuc zengin asalagin cikarlari icin de yasamamalisin. Bu hayat senin, bu hayat hepimizin! Kendinin farkina var, neden yasadigini sorgula, bunu hak etmiyorsun, bunu hak etmiyoruz! Biz kole degiliz! Onlar da efendi degil! Biz HALKIZ! VE HALKLAR ASLA BOYUN EGMEZ! #REDHACK (Kizil Hackerlar)

 

Güncelleme 18.05: 

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ise sisteme düşen mail ve hackleme hakkında sosyal medya üzerinden açıklama yaptı. Açıklamada, “Çanakkale Belediye Başkanlığı adına gönderilen mesajın kurumumuzla hiçbir bağı yoktur. Bilgi işlem ofisimiz gerekli çalışmaları başlatmıştır.” ifadelerine yer verilirken, Belediyenin resmi sitesinden de ‘Önemli Duyuru’ adı altında hackleme ile ilgili açıklama yayımlandı:

“Çanakkale Belediyesi mesaj sistemi üzerinden kentlilerimize #REDHACK (Kızıl Hackerlar) imzalı mesajların gönderildiği tespit edilmiş olup, konuya ilişkin gerekli önlemler alınmaktadır. Kentlilerimizin gelen mesajları dikkate almamaları konusu önemle duyurulur.”

 

 

Hakkımızda admin

Bu Haber Çok Okundu

“Diplomatik Misafir” Star Morre

“Diplomatik Misafir” Star Morre İngiliz Büyükelçi Richard Moore’un, engelli eşinin köpeği için çıkarılan “diplomatik misafir” …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif