Anasayfa / Güncel / Kalemi ile ahşap sandalyelere hayat veriyor

Kalemi ile ahşap sandalyelere hayat veriyor

Gittiği restoranda tahta sandalyelere kalemi ile hayat vermek isteyen ressam Aslı Güzel, ilginç bir çalışmaya imza attı.  

Oturma kültürü antik çağlarda başlar. Taş veya masif oyma oturma eylemine hitap eden ürünler, yaşam içinde fonksiyonlar çeşitlendikçe farklılaşmıştır. Oturma kültürü binlerce çeşitliliğin içinde sürekli değişti ve her seferinde konfora kaçan çizgiler ortaya çıktı. Oluşan yeni akımlar, tasarımcılar ve sanayi devrimi ile gelişimi arttı. Tahta sandalyeler ise açık hava sinemalarında, çay bahçelerinde, düğünlerde derken hemen hemen bir çok alanda bizleri taşıdı. Değişen moda ve insanların rahat anlayışı ile unutulmaya yüz tutmuş tahta sandalyeler Kepez Harman yeri restorandın vazgeçilmezi oldu. Yakını ile gittiği bu restoranda tahta sandalyeler üzerinde yemek yiyen Aslı Güzel ise beyaz ahşap sandalyelere kalemi ile hayat vermek istedi. Tesadüfen gittiği restoranda beyaz sandalyeleri görünce fikrin birden uyandığını belirten Güzel, amacının insanların yüzünü güldürebilmek olduğunu söyledi.

Çocukluğundan beri resim yaptığını ifade eden Güzel, “Bir gün bir aile dostumuz ile buraya geldik. Birlikte yemek yerken sandalyeleri fark ettim birden gözüme çarptılar. Beyaz sandalyeler ve mavi örtüler çok hoş gözüküyorlardı. O anda bir hayal kurdum. Küçüklüğümden berri resim yapmayı çok severim. Her yere resim yapıyorum. Neden olmasın dedim. Birde ahşap sandalyelerde denemek istedim. Fikrimi anlatınca aile dostumuzun yer sahibi tanıdığıymış biz hesabı ödeyip çıkarken durumdan mekan sahibine yakınım durumu anlatmış. Benim de haberim yoktu. Beni çağırdılar, mekan sahibi onaylamış resim yapmamı istedi. Bu habere çok sevindim sonrasında ertesi gün buraya gelip resim yapmaya başladım. Böyle güzel bir şey çıktı ortaya. Eski sandalyelere hayat verdim. Başka projelerim de olacak. Bu bana ilham verdi.” dedi.

Resimlerin insanların ilgisini çektiğini aktaran Güzel, “Güzel olduğunu düşünüyorum. Yaparken birkaç arkadaş gelip baktı. Gerçekten insanların ilgisini çekti. Aslında ilk amacım çevreyi güzelleştirmek, farklı bakış açıları katabilmek ve buraya giren herkesin gülümseyen bir suratla çıkabilmesi. Çok üzgün olabilirsiniz, o gün birisine kızmış, kırılmış olabilirsiniz ama bu ifadeleri buraya gelip gördüğünüzde muhakkak yüzünüzde bir tebessüm oluşacaktır. Asıl amacım buydu eğer bunu yapabildiysem ne mutlu bana.“ diye konuştu. (Atakan Alkış)

 

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kordonda Çocuk Kahkahaları

Kordonda Çocuk Kahkahaları Çanakkale’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları,  “23 Nisan Mutlu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif