Anasayfa / Güncel / İlk meşale Çanakkale’den yakıldı

İlk meşale Çanakkale’den yakıldı

CHP MYK Kadın örgütü, Genel başkanı Fatma Köse ile birlikte Anafartalar Zaferi’nin 101. dönümü kutlamaları kapsamında, umudu yeniden örgütlemek ve bir meşale yakmak için 8-9-10 Ağustos 2016 tarihleri arasında Çanakkale’de faaliyetlerde ve etkinliklerde bulundu.

CHP’li kadınların buluşması ile ilgili gazetemize konuşan Kadın Kolları İl Başkanı Nurcan Bingöl, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Eş zamanlı olarak CHP il başkanları toplantısının Çanakkale’de gerçekleştirilmesi, Anafartalar Zaferini kutlama etkinliklerine olumlu bir hava kattı ve çalışmaların daha verimli geçmesini sağladı. CHP Genel başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun tüm Türkiye ye bir kez daha ilan ettiği Demokrasi dersi niteliği taşıyan 12 maddelik manifestosuna vurgu yapılarak bu Demokrasi manifestosunun halkımıza en iyi şekilde anlatılması için il ilçe ve kadın örgütleri bizzat görevlendirildi. Emaneti Genel başkanımızdan alarak dersimizi en iyi şekilde çalışıp gerçek adreslerine ulaştırmak üzere Çanakkale’den umudu yeniden ve yeni bir şevkle örgütlemek üzere Demokrasi yolculuğuna başladık… Anafartalar Zaferi kutlamaları 3 gün boyunca Çanakkale ilimizin kadın örgütlerince hazırlanmış olan çeşitli aktivitelerle devam etti. Başta Çanakkale kadın örgütü başkanı ve yönetim kurulu üyeleri olmak üzere büyük özverilerde bulunarak her alanda göstermiş oldukları çalışmaları ve faaliyetlerini bir kere daha bizler MYK kadın örgütü olarak yerinde gözlemledik.

KÖSE VE KEMİKSİZ ÇALIŞMALARDAN MEMNUN

Kadın örgütü dayanışmasının ve emeğinin ne kadar kutsal olduğunu, başta Genel başkanımız Sayın Fatma Köse olmak üzere bütün MYK üyelerinin bu çalışmalardan çok memnun kaldıklarını belirten basından sorumlu ve aynı zamanda Marmara Bölge sorumlusu yönetim kurulu üyesi Birgül Kemiksiz; umudu yeniden örgütlemek adına ilk meşalenin Çanakkale’de yakıldığını belirterek, bu meşalenin elden ele örgütten örgüte taşınarak bütün Yurdu saracağını ve yeniden bir Kuva-i Milliye hareketinin tüm halkımızı ateşleyeceğini, Demokrasi, Cumhuriyet, Atatürk ilke ve inkılaplarına sahip çıkacaklarını dile getirdi. CHP Kadın örgütü adına çok daha güzel faaliyetlerin altına imza atacaklarına CHP KK MYK olarak yürekten inandığını da vurguladı.” (Aslı Yıldız)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı”

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı” Çanakkale Kara Muharebelerinin 102. yıldönümü münasebetiyle Çanakkale Şehitler Abidesi’nde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif