Anasayfa / Güncel / “FETÖ’nün okulları artık millete hizmet edecek”

“FETÖ’nün okulları artık millete hizmet edecek”

AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan, Çanakkale’de FETÖ’ye ait eğitim kurumlarının isimlerinin değiştirilerek devlet okulu olarak eğitime devam edeceğini belirtti.

FETÖ’nün 40 yıl boyunca milletin iyi niyetinden, gönül zenginliğinden beslenerek bugünlere geldiğini belirten Turan, “Fedakâr milletimiz dişinden tırnağından artırdıklarını halis niyetlerle bu yapıya bağışladı. FETÖ ise, yurt içi ve yurt dışında yaptığı ve hiç kimsenin karşı çıkamayacağı eğitim faaliyetleriyle arka planda yaptığı şer planlarını örttü” dedi. AK Parti Grup Başkanvekili Av. Bülent Turan’ın ifadeleri şöyle; “Açıkça söylemek gerekir ki kendilerini gizlemek konusunda çok da başarılı oldular. Bizler bu eğitim kurumlarının müspet faaliyetler için yapıldığını düşünürken; FETÖ buraları gizli amaçları için kullandı. Bu kurumlar, artık gerçek sahibine yani millete verildi. Yurt içi ve yurt dışında bu okullar artık devletimizin müfredatını uygulayacak, milletimizi temsil edecek. Türkiye’de bulunan okulların isimlerini değiştirerek çocuklarımızın, gençlerimizin eğitimine tahsis edeceğiz. Böylelikle milletin üstün fedakârlığıyla kurulan bu eğitim kurumları asli unsura yani milletimize hizmet edecek. 15 Temmuz işgal girişimine karşı verdiğimiz istiklâl mücadelesinde hayatını kaybeden şehitlerimizin isimleri bu okullarda yaşayacak. Çanakkale’de bulunan bu konumdaki okullar için gerekli çalışmalar yapıldı, isimler belirlendi. FETÖ’ye ait olduğu belirlenen Çanakkale Merkez Gökkuşağı İlkokulu Boğaziçi Köprüsü şehidimiz Şehit Cemal Demir Anadolu İmam Hatip Lisesi, Biga Bahar Koleji ise Cumhurbaşkanlığı Külliyesi şehidimiz Şehit İbrahim Ateş Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak eğitime devam edecek.” (Haber Merkezi)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kordonda Çocuk Kahkahaları

Kordonda Çocuk Kahkahaları Çanakkale’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları,  “23 Nisan Mutlu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif