Anasayfa / Güncel / Başkan Gökhan: “Siyasi görüşle memurluk yapılmaz”

Başkan Gökhan: “Siyasi görüşle memurluk yapılmaz”

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Uğur Yüksel ile Çanakkale Liman Başkanı Ramazan Yılmaz’ı makamlarında ziyaret etti. Gökhan ziyaretlerinde memurların siyasi görüş ayrımı yapmadan tüm vatandaşlara eşit davranması gerektiğini belirterek, liyakatin önemine vurgu yaptı.

İlk olarak, görevine bir süre önce başlayan Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Uğur Yüksel’i ziyaret eden Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a, Belediye Başkan Yardımcıları Handan Özyayla ve Özleyiş Çetin de eşlik etti. Çanakkale Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün yakın çalışan iki kurum olduğunu ifade eden Başkan Gökhan, özellikle çevre konusunda da kurum ile yakın ilişki ve çalışmaların olduğunu dile getirdi. Başkan Gökhan, Uğur Yüksel’e görevinde başarılar dilerken, ziyaret karşılıklı sohbet ile birlikte son buldu. Gökhan, öğleden sonra Çanakkale Liman Başkanı Ramazan Yılmaz’ı da makamında ziyaret etti. Başkan Gökhan burada Yılmaz ile yaptığı sohbette memnuniyetini dile getirdi. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun liyakat cümlelerini yineleyen Gökhan memurların siyasi ayırt etmeden eşit ve adaletli davranması gerektiğini ifade ederek; “Memur adamın sadece siyasi oyu olur. Siyasi görüşü ile memurluk yapılmaz. Hangi makamda olursak olalım. Devlet memurları siyasi görüşleri ile davranamazlar. Elbet onlarında bir oyu vardır siyasi anlayışları vardır ama. Bu asla işlerini yansımamalıdır. Siz burada devletin adaletini dağıtıyorsunuz. Hâkimler Savcılar bunu yapıyor ama sizde burada insanlara eşit davranıyorsunuz. Kamu vicdanı eşitlik ve adalet olmadığını hissederse devlete güvenmezler” diye konuştu.

Gökhan’ın konuşmasının ardından ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Yılmaz ise, Gökhan’a sözlerinde katıldığını belirterek Çanakkale Belediyesine bugüne kadar vermiş olduğu katkı ve işbirliği için de teşekkürlerini iletti. (Eren Aşnaz)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

“Diplomatik Misafir” Star Morre

“Diplomatik Misafir” Star Morre İngiliz Büyükelçi Richard Moore’un, engelli eşinin köpeği için çıkarılan “diplomatik misafir” …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif