Anasayfa / Güncel / “Genel Başkanlarına rağmen CHP’den kimse katılmadı”

“Genel Başkanlarına rağmen CHP’den kimse katılmadı”

Demokrasi Nöbetine katılmayan Ülgür Gökhan’ı her platformda eleştiren AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ, son olarak Selda Bağcan konserinde “Ben elli yıldır nöbetteyim. Bir hafta, on gün demokrasi nöbeti tutmakla demokrat olunmaz” sözlerinin ardından Başkan Gökhan’ı topa tuttu.

Yeşim Karadağ, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Dün Çanakkale Belediyesi tarafından organize edilen Selda Bağcan konserinde Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, 15 Temmuz gecesi girişilen alçak darbe kalkışmasından sonra Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile sokağa dökülen milyonlarca insana hakaret etmiştir.

Kendisi ‘Öyle 1 hafta 10 gün demokrasi nöbeti tutularak demokrat olunmaz’ ifadesini kullanmıştır. Bu cümle orada 27 gündür demokrasi nöbeti tutan her kesimden vatandaşa hakaret niteliğinde bir açıklamadır. Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve CHP Çanakkale İl Başkanı  27 gündür o meydana en basından beri davet edilmesine rağmen o meydana gelip bir selamlama bile yapmamıştır.

Birleştirici olması gereken bir makamda bulunan Ülgür Bey maalesef bu sınavdan da zayıf not almıştır. 246 Demokrasi şehidinin hatırasına saygı duymayıp Çanakkale’de konser düzenleyen bir belediye başkanı kalkmış, 1 hafta 10 gün nöbet tutularak demokrat olunmaz diyor. Anlaşılan o ki Ülgür bey verilen o kadar şehidi unutmuş olmalı ki konser düzenleme safhasına gelmiştir. HDP barajı geçti diye pilav dağıtan Gökhan demokrasi nöbeti tutan vatandaşlarımıza göstermelik iş yapıyorlar diyerek Demokratlığını ortaya koymuştur.

Genel Başkanlarının Yenikapı mitingine katılmasına ve teşkilatlarına illerde yapılan mitinglere gidin demesine rağmen Çanakkale’de yapılan mitinge CHP’den ne il başkanı ve Belediye Başkanı ne de görevde bulunan kimse katılmamıştır. Bu CHP’nin Demokratlığını zaten ortaya koymuştur. Bu kentin belediye başkanı dün yaptığı talihsiz açıklama ile 27 Gündür o meydanda demokrasi nöbeti tutan herkese saygısızlık etmiştir. Türkiye’nin 81 ilinin ve ilçelerinin meydanlarında nöbet tutan herkes 15 Temmuz gecesi tankların topların önüne yatan demokrasi kahramanlarını aşağılayan bu tavır, kesinlikle kabul edilecek bir tavır değildir.

Demokrasi nöbetlerine katılmayan Ülgür beyden en azından bu nöbeti tutan insanlara saygı göstermesini bekliyorduk fakat maalesef Barisin kentinin belediye baskani her zamanki gibi yine bu ifadesini sözde bırakıp uygulama da farklı davranmıştır. Genel Başkanları Çanakkale’de yapılan il başkanları toplantısında il başkanlarına diğer partileri ziyaret edin çağrısı yaparken CHP’li başkanın bu saygısız tavrı bizi ziyadesiyle üzmüştür. Demokrasi Nöbeti tutan insanlara yapılan bu hakareti kesinlikle kabul etmemiz mümkün değildir.

AK Parti olarak o meydanda sadece biz yoktuk, Demokrasi nöbetlerine her kesimden vatandaş katılmıştır. O Meydanda AK Partilisi de MHP’si de CHP’li de birlikte nöbet tutmuştur.

Maalesef CHP genel merkezi ile CHP Çanakkale Teşkilatı Demokratik tutum noktasında  fikir ayrılığı yaşamaktadır. Bu fikir ayrılığını CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Çanakkale ziyaretinde il başkanları toplantısının yapıldığı yerin hemen yanında olan Çanakkale Belediyesini ziyaret etmemesiyle de  görmek mümkündür.

CHP Genel Başkanının CHP’li Belediyeyi ziyaret etmemesi de  ayrıca üzerine düşünülmesi gereken bir konudur. Bunun yanında 27 Yıldır Çanakkale’de Yapılan Hiçbir törene katılmayan

CHP yönetimi 10 Ağustos Anafartalar Zaferi kutlamaları için alternatif program düzenlemiştir.

Bu tavır CHP’yi her zamanki CHP olmaktan öteye geçirmemiştir.

Çanakkale Belediye Başkanının bu tavrını kamuoyunun vicdanına bırakıyor kendisini kınıyorum.” (Haber Merkezi)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kordonda Çocuk Kahkahaları

Kordonda Çocuk Kahkahaları Çanakkale’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları,  “23 Nisan Mutlu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif