Anasayfa / Güncel / Atatürk ayakta alkışlandı

Atatürk ayakta alkışlandı

Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı tarafından düzenlenen 10 Ağustos Anafartalar Zaferi programında sahnelenen “Atatürk Anafartalar Kahramanı” adlı tiyatro oyununu, gözyaşları içinde izleyen yaklaşık bin kişi, oyunu dakikalarca ayakta alkışladı.

Otuz kişilik geniş bir oyuncu kadrosu ile sahnelediği oyunda aynı zamanda Atatürk karakterini de canlandıran Abdülkadir Katra, programa katılan Çanakkale Valisi Sayın Hamza Erkal’ın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ve birçok CHP milletvekilinin, il protokolünün ve tüm izleyicilerin büyük beğenisini aldı.

Kırk beş dakika süren oyunda, adeta Anafartalar Zaferi’ne saydam bir pencere açan Katra, tüm izleyicilere; 1915 yılında Birinci Dünya Savaşının en kanlı muharebelerinden biri olan Conkbayırı – Arıburnu muharebelerini birebir yaşatmayı başardı. Atatürk’ün Anafartalar Grup Komutanı olarak, zaferin kazanılmasında en büyük pay sahibi ve zaferin mimarı olduğunun vurgulandığı tiyatro oyununda, Mustafa Kemal Paşa’nın dehasal savaş taktikleri, led ekran aracılığı ile animasyon olarak da yansıtılarak, izleyicilerin tarihsel akışta yolculuk yapmaları sağlandı. (Haber Merkezi)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Dava Yükü Azaldı

Dava Yükü Azaldı Adalet Bakanlığı tarafından hayata geçirilen arabuluculuk uygulaması sayesinde binlerce dosyanın mahkemeye gitmeden …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.