Anasayfa / Yazarlar / Güngör Yıldız / NELER OLUYOR?

NELER OLUYOR?

Zordur; buğday tanelerinin içinde kırılmış bulgur arayıp bulmak. Zordur; çevremizdeki insanlar içersinde dostu bulmak.

Günümüz şartlarında da siyaset arenasında kimin kim ile ekip olduğunu anlamak ve bilmek de imkânsızlaştı. Deyim yerindeyse o dillere pelesenk olan “At izi, it izi birbirine karıştı” diyebiliyoruz. Ama yine de vicdanlarımız rahat olmuyor. Türkiye siyasi tarihi 15 Temmuz darbe girişiminden sonra yeni bir yola girdi. Artık hiçbir siyasi olay ve güncel yaşam kuralları, 14 temmuz gününe dönmeyecek.

Çanakkale’de resmi rakamlara göre toplamda 800 kişinin üstünde bir gözaltı ve görevden el çektirilme oldu. Bu sayının önümüzdeki günlerde daha da artması bekleniyor. Resmi kurumların dışında, sivil toplum örgütlerinin tümü henüz büyüteç altına alınmadı. Bilgi ve belgeler ışığında bu kurumlara da girilecek. Sayın Valimiz geçtiğimiz günlerde bir sohbette toplumu rahatlatacak cümleler kurdu. İkili özel görüşme olduğu için tümünden söz etmeye gerek yok. Toplumun bilip rahatlaması gereken tek konu var. O da tüm çalışmaların çok büyük bir titizlik içersinde yapılıyor olması.

Herkes şunu iyi bilmeli ki, başta sayın Valimiz Hamza Erkal olmak üzere, tüm yetkililer kılı kırk yararak, titizlikle çalışmalarını yürütüyor. Sayın Valimiz bir konu üzerinde daha durdu. O da ihbar hattının ve müessesinin çalıştırılması. Bu konuda da titiz çalışma devam ettiriliyor. Hatta karşılıklı ihbar eden de edilen de hassas ve geniş bir şekilde araştırılıyor.

BELEDİYELER AYAĞI

Feto terör örgütünün Belediyeler ile Üniversite ayağı üzerindeki çalışmalar hala devam ediyor. Siyasi partilerle birlikte bu kurumlarda da yeni gözaltılar ve görevden el çektirmeler yaşanabilir. Üniversite açısından Rektör Yücel Acer’in de çok güven vermediğini söyleyebilirim. Ha bu arada verdiği kantin ihalelerinin de incelenmesinin gerektiğini biliyorum.

Belediyeler açısından ise öncelikle AK Partili Belediyelerin incelenmesinin başlatıldığını, ardından da hiçbir ayrım yapılmaksızın diğer CHP’li ve MHP’li Belediyelerin incelemeye alınacağı söylenebilir. Bu arada tüm resmi dairelerde olduğu gibi belediyelere de konu hakkında gerekli yazıların gittiği biliniyor.

Kısacası sarraf hassasiyetinde, kimyacı titizliği ve araştırmacılığında çalışmalar yapılarak kimsenin mağduriyet yaşamamasını sağlamalıyız. Yetkililerin ve kurum amirlerinin de bu anlayışı destekleyen çalışmalarını görüyoruz. El birliği ile buğday tanelerinin içindeki bulguru bulacağız.

Hakkımızda Ali Güngör Yıldız

Ali Güngör Yıldız

Bu Haber Çok Okundu

SENİN DE BAYRAMIN KUTLU OLSUN

SENİN DE BAYRAMIN KUTLU OLSUN Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif