Anasayfa / Manşet / Mutan’dan Babacanoğlu’na rest: “Yetiyorsa gücünüz alın”  

Mutan’dan Babacanoğlu’na rest: “Yetiyorsa gücünüz alın”  

 

Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, hafta sonu basın açıklaması yayımlayarak görevden alınmasının gerektiğini belirten AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Babacanoğlu’na bugün düzenlediği basın toplantısıyla cevap verdi. Mutan, Babacanoğlu’na yönelik “Bunların işi gücü darbe… Ömer Faruk’u görevden al! Hadi alın bakalım. Yetiyorsa gücünüz alın.” diyerek resti çekti.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Babacanoğlu, kordonboyunda bulunan Takıl Cafe’nin sahibi Doğan Akıncı ile kavgaları ve bir belediye çalışanına mobbing uyguladığı iddiası üzerine Mutan’ın görevden alınmasına yönelik hafta sonu bir açıklama yapmıştı. Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, bugün sabah konu ile ilgili bir basın toplantısı düzenleyerek, hem Babacanoğlu’nun görevden alma söylemini kınadı hem de mobbing iddialarına yönelik basın mensuplarıyla veri paylaştı.

Başkan Mutan, ısrarlı aramalar sonucu telefonla da görüştüğünü söylediği Başkan Babacanoğlu’na telefonda “Bu görevden alınma aklı, bir darbe aklıdır. Hani demokrasinin olmazsa olmazı sandık var diyorduk. Demek ki sandıkla beni yenemeyeceğinizi anladınız. Uyduruk, kıytırık bir takım bahanelerle görevden alma gibi bir aklı öne çıkarıyorsunuz.” diye konuştuğunu ifade etti.

“KİME TALİMAT VERMEYE ÇALIŞIYORSUN”

Mutan, açıklamanın nedenini öğrenmek adına bir takım sorular sorduğunu belirterek, “‘Siz, o vatandaşın hiç sosyal medyadaki gönderilerine baktınız mı?’ diye sordum ‘bakmadım’ dedi. E bir baksaydın… Eğer okusaydın, o küfürleri görseydin sen ne yapardın?’ dedim. Biz seninle sandıkta güreşeceğiz. Bir ay meydanlarda dikilince demokratik değerler özümsenmiyormuş, içselleştirilmiyormuş… Biz kırk yıldır bu işin içerisindeyiz. Eğer gerçek demokrat arıyorsan darbe gecesi ‘Sayın Bülent Turan seninle sandıkta yenişeceğiz. Biz bu ayak oyunlarında yokuz’ diyen benim. Siz ‘görevden alın’ demekle kime talimat vermeye çalışıyorsunuz? Sizin ettiğiniz lafı, sosyal medyada iğrenç paylaşımları olan adam da kullanıyor.” diye konuştu.

Mutan, Babacanoğlu’na Toprak Mahsulleri Ofisi’nin backgroundunu bilip bilmediğini sorduğunu ve “bilmiyorum” cevabını aldıktan sonra “o zaman araştırın öğrenin” dediğini iddia etti. Başkan Mutan, açıklamasına şu ifadelerle devam etti: “Biz laf ederken bir takım maddi temellere dayanmalı, sen hiçbir maddi temeli olmadan, oradan buradan duyduklarınla sosyal medyadan bizim aleyhimize olabilecek kırıntılı bir takım bilgilerle basın açıklaması yapıyorsun. ‘Sorumluluk noktasındasın Sayın Babacanoğlu, böyle olmaz.’ dedim.”

“BİZ SOLCULAR KARŞI DURUŞ SERGİLEMESEYDİK DARBE OLURDU”

Hükümetin Çanakkale gibi bir yerdeki merkez ilçe başkanının bu lafları hiç hoş olmadı. O darbe aklı hala hakim, tek yönetim aklı hala hakim… Demokrasiyi biz solcular, özene bezene ördük. Buradan söylüyorum; Biz solcular darbe karşıtı bir duruş sergilemeseydik bu ülkede darbe olurdu. Hiçbir güç de engelleyemezdi. Darbeyi engelleyen güç, halkın kendi karakterine sığdırdığı o Cumhuriyet değerleri ve demokrasi değerleridir. Kimse kendine paye çıkarmasın.

“15 YAŞIMDAN BERİ DEMOKRASİ İÇİN YÜRÜYORUM”

Günlerdir bir partinin mitingine dönüştürdüğü demokrasi nöbetleri, merkez ilçe başkanının ne kadar içselleştirdiğinin göstergesi, eğer bunda bu kadar içselleştirmişse üyelerinde ne kadar demokrasi içselleşti onu da izleyeceğiz. O yüzden hala tehdit devam ediyor. Demokrasi yıllardır bir değer olarak kabul etmiş, solcular ve Cumhuriyet Halk Partililer, ayakta durmak ve uyanık olmak zorundadır. Yoksa bunlara kalırsa bunların işi gücü darbe. Ömer Faruk’u görevden al, hadi alın bakalım. Yetiyorsa gücünüz alın. Her türlü darbeye her türlü diktaya her türlü postala karşı 15 yaşımdan beri, bu ülkede demokrasi var olsun diye yürüyen bir adamım. Bilmeyenler de bilsin. 15 yaşımda Bayramiç’ten Çanakkale’ye yürüdüm. Neden? Demokrasi gitmesin diye… DGM’ler kurulmasın diye.  Hala bu kutlu yürüyüşüme devam ediyorum. Son nefesime kadar da devam edeceğim. Hiç kimse de engel olamayacak. Ne Sayın Babacanoğlu ne de bir başkası…

“DERDİ ÜZÜM YEMEK DEĞİL BAĞCI DÖVMEK”

Mobbing olayı ile ilgili hiçbir yorum yapmayan Mutan, basın mensuplarına CD’ye çekilmiş toplantı görüntülerini vererek, “İzleyin, bu odada geçen toplantıda kimin kime mobbing yaptığını göreceksiniz. İmkanı olan varsa Sayın Babacanoğlu’na videoyu izletsin. O kişi mahkemeyi de kazandı, ‘ver dilekçeni işbaşı yap’ dedik. Onun derdi üzüm yemek değil, bağcı dövmek. Yani işi siyasi bir zemine dökmüş, o nedenle gelip çalışmak gibi bir aklı da yok.” diye konuştu.

Kepez Belediye Meclis Üyelerinin ve çalışanlarının da Başkan Mutan’a eşlik ettiği toplantı, Başkan Mutan’ın basın mensuplarının sorularını cevaplamasıyla son buldu.

(Eylem Gözeldere)

 

 

 

 

Hakkımızda admin

Bu Haber Çok Okundu

“Diplomatik Misafir” Star Morre

“Diplomatik Misafir” Star Morre İngiliz Büyükelçi Richard Moore’un, engelli eşinin köpeği için çıkarılan “diplomatik misafir” …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif