Anasayfa / Manşet / Müşavir firmayı kim getirdi?

Müşavir firmayı kim getirdi?

Çanakkaleli öğrencilere burs vermek için hayırsever işadamı Hüseyin Akif Terzioğlu tarafından kurulan Şefkat Yuvası Vakfı yeniden inceleme altına alınıyor.

 Yetkililerden alınan bilgiye göre vakfın Barbaros semtinde yapılan öğrenci yurdu inşaatları öncesi ve sonrası inceleniyor. Çanakkale Belediyesine de yakınlığı ile bilinen bir ismin İzmir’den getirdiği, vakıf tarafından milyon TL’ler ödendiği müşavir firma ve buradaki ilişkileri incelemeye alındı. Bu firmanın imalatı, hesapları, işçilerin niteliklerini denetlediği öğrenildi.

Bu arada Çanakkale’de sektörle ilgili birçok isim, bu işin altında önemli bulguların olmasının mümkün olduğunu, ikili ilişkiler içersinde kimlerin bulunduğunun da iyi incelenmesi gerektiğini belirttiler. Bilindiği gibi Vakıf içerisinde o dönemde yönetimde bulunan bazı isimler bu işe karşı çıkmış, yerel tedarikçilerden sorunların çözülmesini istemişlerdi. Dönemin vakıf başkanı ve genel sekterin girişimi ile inşaat şirket kurulmuş ve birçok harcama, bu şirket üzerinden gerçekleştirilmişti.

O dönem hatırlanacağı gibi üniversite rektörü, vakfın kasasında bulunan paraları da istemiş, karşı çıkan yönetim dönemin valisi tarafından görevden alınmıştı. Bu yönetim, uzun hukuk sürecinin ardından yeniden göreve dönebilmişti. (Güngör Yıldız)

 

Hakkımızda admin

Bu Haber Çok Okundu

Kordonda Çocuk Kahkahaları

Kordonda Çocuk Kahkahaları Çanakkale’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları,  “23 Nisan Mutlu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif