Anasayfa / Kültür-Sanat / Kentliler ‘Açık hava sinema geceleri’nde buluşuyor

Kentliler ‘Açık hava sinema geceleri’nde buluşuyor

Çanakkale Belediyesi, Özgürlük Parkında düzenlediği Açık Hava Sinema Geceleri ile kentliye nostalji yaşatıyor.

Yeşilçam’ın unutulmaz klasiklerinin ve günümüzün sevilen filmlerinin kentli ile buluşacağı Açık Hava Sinema Geceleri, 11 Ağustos 2016 Perşembe günü, Atıf Yılmaz’ın unutulmaz filmi “Selvi Boylum Al Yazmalım” ile başladı. Saat 21.00’da başlayan gösterime kentliler yoğun ilgi gösterdi.

Yılların eskitemediği, Cengiz Aymatov’un öyküsünden uyarlanan Selvi Boylum Al Yazmalım, Özgürlük Parkı’nın eşsiz manzarasında izlendi. Çanakkale Belediyesinin izleyicilere ücretsiz mısır ve gazoz ikram ettiği gösterimler, 9 Eylül tarihine kadar Perşembe ve Cuma günleri devam edecek. 12 Ağustos 2016 Cuma günü “Tosun Paşa”,  18 Ağustos 2016 Perşembe günü “Unutursam Fısılda”, 19 Ağustos 2016 Cuma günü “Şoför Nebahat”, 25 Ağustos 2016 Perşembe günü “Bana Masal Anlatma”, 26 Ağustos 2016 Cuma günü “Gülen Gözler”, 2 Eylül 2016 Cuma günü “Aşk Tesadüfleri Sefer”, 8 Eylül 2016 Perşembe günü “Süt Kardeşler”in gösterileceği Sinema Geceleri, finalini 9 Eylül 2016 Cuma günü Cem Yılmaz’ın “Yahşi Batı” filmi ile yapacak. Çanakkale Belediyesi tüm sinemaseverleri, Özgürlük Parkı’na, birlikte film izlemeye davet ediyor. (Haber Merkezi)

Hakkımızda admin

Bu Haber Çok Okundu

Çanakkale Yatırımlarını Anlattı

Çanakkale Yatırımlarını Anlattı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Bakanlığın Çanakkale’deki yatırımları ile ilgili …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.