Anasayfa / Kent Yaşamı / Gökhan ekibi durdu Mutan ekibi vurdu

Gökhan ekibi durdu Mutan ekibi vurdu

Uzun süredir sosyal medya hesabından başta Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a ve çevresindekilere hakaret eden işletme sahibi Doğan Akıncı, benzer tutumu Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan’a da yapınca önceki gece mekanında arbede yaşandı.

Başkan Gökhan’ın en yakınları olarak bilinen ve siyasi ekibini oluşturan Remzi Yiğit, Muharrem Erkek, İsmet Güneşhan, Rebiye Ünivar ve Belediye Başkan Yardımcısı Özleyiş Çetin ve eşi Levent Çetin’e sosyal medya üzerinden hakaretler yağdırıp saldırıyordu. Akıncı, önceki gece benzer bir tutumu da Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan’a sergileyince, önce sosyal medya üzerinden tartışma başladı, ardından da Akıncı’nın mekanında arbede yaşandı.

Başkan Gökhan ve ekibi tarafından daha önce hakaret ettiği gerekçesi ile şikayet edilmiş ve bu davaların halen sonuçlanmadığı öğrenildi. İşletme sahibi Doğan Akıncı’nın Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan hakkında hakaret ve tehditvari paylaşımlarda bulunması, bardağı taşıran son damla oldu. Mutan ve ekibi bu duruma sessiz kalmayarak, Akıncı’nın kordonda bulunan işyerine, ekibi ile birlikte geldi. Kordon boyu, gece hareketli dakikalar yaşadı. Sosyal medyada başlayan tartışma, gecenin ilerleyen saatlerinde olaya emniyet ekiplerinin müdahale etmesiyle karakolda bitti.

İddiaya göre, iki taraf önce telefon görüşmesi yaparak birbirlerine hakaret etti. Sözlü atışma daha sonra sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlarla yazılı atışmaya dönüştü. Her iki taraf da birbirlerine ağza alınmayacak hakaret ve tehdit içeren paylaşımlarda bulundu. Sosyal medyadaki hakaret ve tehdit içeren paylaşımlar gece yarısına kadar devam edip tansiyonu yükseltti.

Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan, beraberinde bir grup ile saat 23.30 sıralarında Takıl Cafe’ye geldi. Başkan Mutan’ın da aralarında bulunduğu grup ile mekan sahibi Doğan Akıncı ve mekan çalışanları arasında kavga çıktı. Sosyal medyadaki paylaşımlardan gerginliğin artması ve mekanda olay çıkabileceği ihbarını alan polis ekipleri, kısa sürede kavgaya müdahale etti. Polis, biber gazı kullanarak kavgayı ayırdı. Mekandaki masa ve sandalyelerin devrildiği ve kırıldığı kavgada bazı kişiler hafif şekilde yaralandı.

Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen taraflar birbirlerinden şikayetçi oldu. İfadeleri alındıktan sonra da serbest bırakıldı.

 

BAŞKAN MUTAN, “YAPMAM GEREKENİ YAPTIM, BENİ SEVENLER BUGÜN ÇOĞALACAK, YARIN DAHA ÇOĞALACAK”

Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan, sosyal medya üzerinden yaşanan gelişmeleri herkesin takip ettiğini belirterek, “Takıl Cafe’nin sahibi sosyal medyada önüne gelene iğrenç bir şekilde saldırıyor. Özellikle Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Remzi beye, İsmet beye ve etrafındaki kişilere. Bu sefer cami duvarına işedi. Son bir haftadır Toprak Mahsulleri Ofisi’nin satışı üzerinden benim rant devşirmemden bahsetmeye başladı. Kusura bakmayacak, Çanakkale kamuoyu beni de, onu da, diğerlerini de biliyor. Bugüne kadar getirilen bu şahsa, ben sosyal yaşamdan üzerine çizik attım. Dün akşam hoş olmayan şeyler oldu, ama sonuçta olması gereken de oldu. Bunca hakaretin de bir sınırı var. Maalesef bu ülkede adalet dağıtan mekanizmalar bunca hakarete, bunca üslup bozukluğunu bir cezalandırma yöntemine gitmeyip, aksine bir de destek veriyorsa ki veriyor kanaatim de o. Birileriyle işbirliğiyle yapıyor ve devletin belli kollarından güç alıyor. Başka güç alacağı zemin yok. Halkın iradesiyle seçilmiş bir belediye başkanı olarak bunca hakarete göz yumamazdım. Yapmam gerekeni yaptım. Cezam neyse de ona da katlanırım. Ama o da cezasına katlanacak. Bu adamın sosyal medyasına bir baksınlar. Ana avrat küfürler ediyor. Kendime ettirmeyeceğim. Ederse de karşılığını görecek. Bundan sonra da görecek. Bu tehdit falan değil. Bunca hakaret bir şekilde karşılık bulacak. Hiçbir şeyim yok. Sağlığımız yerinde. Beni sevenler geldi oraya. Bu sevenler bugün çoğalacak, yarın daha çoğalacak. O kendisine dikkat etsin.  Kusura bakmayacak. İsmail Özay’ı rehin almış, Ülgür’e bilmem ne yapmış. Ömer’e yapamayacak. Ömer yaptırmayacak” dedi.

 

AKINCI: “‘SENİ ÖLDÜRECEĞİM, KALDIRACAĞIM’ DİYE TEHDİTLER ETTİ”

Takıl Cafe’nin sahibi Doğan Akıncı ise, sosyal medyadan Kepez Beldesi’ndeki Toprak Mahsulleri Ofisi’nin satışından Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın rant elde edeceğine yönelik paylaştığı bir yazının içinde Ömer Faruk Mutan’ın adının geçtiğini bunun üzerine de olay günü saat 20.00 civarı Başkan Mutan’ın kendisini telefonla aradığını söyledi. Akıncı, “Daha telefonu açarken, ‘Seni öldüreceğim, kaldıracağım’ diye tehditler etti. Ana avrat küfürler etmeye başlayınca ben de cevap verdim. Ondan sonra 30-40 defa daha aradı.” iddiasında bulundu. Yaklaşık 10 defa karşılıklı küfürleştiklerini belirten Akıncı, “Sosyal medyada yazınca ben de kendisine cevap verdim. Ondan sonra 10 kişiyle beraber dükkanı bastılar. Bundan sonra burası benim gibi havalar yaptı ve dükkanın içine girerek saldırdı. Biz de karşılık verdik. Polisler geldi ayırdı. Şikayetçi oldum” diye konuştu. (Haber Merkezi)

 

Hakkımızda admin

Bu Haber Çok Okundu

Kent Konseyi’ne Yeni Başkan

Kent Konseyi’ne Yeni Başkan Çanakkale Kent Konseyi seçimi, Cumartesi günü Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif