Anasayfa / Kent Yaşamı / “Çanakkale Savaşları ve Zaferi” ödülleri dağıtıldı

“Çanakkale Savaşları ve Zaferi” ödülleri dağıtıldı

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı tarafından Milli Eğitim Bakanlığı koordinesinde ülke genelinde, düzenlenen şiir ve öykü yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Başkanlıktan yapılan açıklamada, resmi ve özel liseler ile dengi okullarda öğrenim gören öğrencilere yönelik olarak düzenlenen, “Çanakkale Savaşları ve Zaferi” konulu, şiir ve öykü alanlarında iki kategoride düzenlenen yarışmada dereceye giren 10 öğrenci için ödül töreni düzenlendiği bildirildi.

Yarışmaya şiir kategorisinde 973, öykü kategorisinde ise 305 eser katıldı. Açıklamada, yoğun ilgi gören yarışmada jürinin yaptığı değerlendirme sonucunda, şiir dalında Ayşenur Arı birinci, Asena Beyza Biçer ikinci, Emine Eser üçüncü olurken Hatice Çağlar ve Kudret Hakan Özyurt’a mansiyon ödülü verildi. Öykü dalında ise birinciliği İrem Bektaş, ikinciliği Zeliha Sevgi Şirin, üçüncülüğü Güliz Karaayvaz elde ederken Aleyna Nur Pınar Sarıkaya ile Hüsnanur Şahin mansiyon ödülüne layık görüldü.

Törene, Çanakkale Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanı Mehmet Gürkan katıldı. (Haber Merkezi)

 

Hakkımızda admin

Bu Haber Çok Okundu

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı”

“Bütün Kuşaklar Manevi Hazineye Sahip Çıkmalı” Çanakkale Kara Muharebelerinin 102. yıldönümü münasebetiyle Çanakkale Şehitler Abidesi’nde …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif