Anasayfa / Özel Haber / Başkan Gökhan: “Böyle bir esnaf olmaz”

Başkan Gökhan: “Böyle bir esnaf olmaz”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan ve işletme sahibi Doğan Akıncı’nın sosyal medya üzerinde başlayıp, daha sonra ise fiziksel olarak karşılaşmaları ile devam eden tatsız olayla ilgili görüşlerini aktardı.

Kordon Boyu üzerindeki işletme sahibi Doğan Akıncı, sosyal medya üzerinden Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan ile ilgili olarak Kepez bölgesindeki bir arsanın ihaleye çıkartılması konusunda ithamlarda bulunmuştu. Akıncı, yine sosyal medya üzerinden  kendisine karşılık veren Mutan’a ise küfürlü yazılar ile karşılık vermişti. İşletme sahibinin mekânında Mutan ile Doğan’ı karşı karşıya gelmesi ise tatsız bir şekilde son bulmuştu. Konu ile ilgili olarak görüşlerini aldığımız Belediye Başkanı Gökhan, Akıncı’nın daha öncede kendisi dâhil olmak üzere birçok kişiye hakaret ettiğini, daha öncede kendisine bu tür olaylardan kaynaklı davalar açıldığını belirtti. Akıncı’nın artık haddini aştığını ifade eden Gökhan, gerekli tedbirlerin alınması için çaba göstereceklerini söyledi. Akıncı’nın ihale sürecindeki arsa için söylediklerine ise;  “Satılmasın diye değil, bu şartlarda satılmasın diye ihaleye girdik. Değerinde satılsın diye, Yoksa tam tersine o arazinin satılmasını istiyoruz. Satın almak istesek yaygara koparmayız” şeklinde cevap verdi.

Başkan Gökhan, yaşanan olay ile ilgili olarak Mutan’a geçmiş olsun dileklerini ileterek şöyle konuştu:

BÖYLE BİR ESNAF OLAMAZ

Ben olayı sabah personel kahvaltısında öğrendim. Tabii ki hoş bir şey değil. Yani şu hoş bir şey değil, bu Doğan Akıncı denilen kişi ben de dâhil olmak üzere herkese hakaret ediyor. Daha önce dava açtım, Yargıtay bekliyor. Bu artık haddini aştı. Bunun yasal olarak bir tedbirinin alınması lazım. Resmen küfürler, hakaretler ailesine, eşine olmak üzere. Böyle bir esnaf olmaz. Gerekli tedbiri almak için çaba göstereceğiz. Hoş bir şey değil. Buna yüz vermemeleri lazım. Detayları tam öğrenmedim ama tabanca çektiği söyleniyor. Ömer Bey’e geçmiş olsun diyelim, ötekini ise yargıya havale edelim. Söyleyecek başka bir şey yok.

SATILMASIN DİYE DEĞİL BU ŞEKİLDE SATILMASIN DİYE

Tam tersine o araziyi Ömer Bey ile beraber sizin basının önünde ne olup bittiğini anlattık. Elemanı gönderdik, 900 Bin TL yatırdık, ihaleye girdik itirazımızı yaptık. Satılmasın diye değil, bu şartlarda satılmasın diye. Değerinde satılsın diye. Hayrettin Bey ile alakamız yok ve Hayrettin Bey ihaleye bile girmedi. Bu şahıs,  devamlı oturduğu yerde kafayı çekip birilerine bir şey söylüyor, insanları taciz ediyor. Bazen hakarete giriyor bu da can sıkıcı bir hal alıyor. Birilerinin buna dur demesi lazım. Hukuken birazcık bastıracağız ve gereğini yapacağız. Yoksa tam tersine o arazinin satılmasını istiyoruz. Satın almak istesek yaygara koparmayız. (Eren Aşnaz)

 

 

Hakkımızda admin

Bu Haber Çok Okundu

Baykal: “Milleti Yenemediniz”

Baykal: “Milleti Yenemediniz” Referandum çalışmaları kapsamında 9 Nisan’da Çanakkale’de bir programı olan ancak sonrasında programının …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif