Anasayfa / Güncel / Rekor elektrik tüketimi

Rekor elektrik tüketimi

Aşırı sıcaklarda klima kullanımı artınca, 9 Ağustos Salı günü Türkiye genelinde elektrik tüketimi 900 milyon kilovatsaati aşarak rekor kırdı. Aynı gün Çanakkale, Bursa , Balıkesir ve Yalova’da hizmet veren Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin (UEDAŞ) bölgesinde de tüketim 39,9 milyon kilovatsaat ile yılın zirve noktasını gördü.

565 araç ve çalışanları ile 7/24 sahada olduklarını belirten UEDAŞ Genel Müdürü Mesut Efe, “Bölgemizde klima kullanımında ciddi bir artış gözleniyor. Elektrik tüketimi rekor seviyelere ulaşınca hatlar yoruluyor ve ekstra arızalar gündeme gelebiliyor. Biz de bu arızaları engellemek adına saha ekiplerimiz ve bakım çalışmalarımızla alarm durumundayız” dedi.

UEDAŞ başta Bursa olmak üzere Balıkesir, Çanakkale ve Yalova illerinde 35.501 km² alanda toplamda 2,7 milyon müşteriye hizmet veren, Türkiye’nin elektrik dağıtımı açısından 4. büyük elektrik dağıtım şirketi konumunda. 2015 yılsonu itibarıyla Türkiye’nin yaklaşık 73.000 MW kurulu gücü olduğu bilgisini veren UEDAŞ Genel Müdürü Mesut Efe, UEDAŞ’ın hizmet verdiği trafoların toplam kurulu gücünün ise 8.760 MW olduğunu belirterek bu oranın Türkiye genelinin yüzde 12’sini teşkil ettiğini söyledi.

Hakkımızda admin

Bu Haber Çok Okundu

Hedefe Doğru Adım Adım

Hedefe Doğru Adım Adım İşsizliğin azaltılması ve istihdamın artması hedefine yönelik başlatılan ‘Çalışma Hayatında Milli …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif