Anasayfa / Manşet / Kılıçdaroğlu feribotun dümenine geçti

Kılıçdaroğlu feribotun dümenine geçti

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Anafartalar Zaferi’nin 101. yılı kutlamaları kapsamında ziyaret ettiği Eceabat ilçesinde geri dönüş öncesi vatandaşlarla bir araya geldikten sonra bindiği feribotun da kısa süreliğine dümenine geçti.

Zafer kutlamaları kapsamında düzenlenen dev miting sonrası, Eceabat ilçesinde İskele’de bulunan Papağan Cafe’de ilçe halkıyla buluştu. Vatandaşlardan yoğun ilgi gören Kılıçdaroğlu, başta Eceabat İlçe Başkanı Muzaffer Övün olmak üzere örgüt üyeleriyle oturup çay içti. Vatandaşların tezahüratları eşliğinde cafeye gelen Genel Başkan vatandaşları dinledi, fotoğraf çektirmek isteyenleri de kırmadı.

ŞEHİTLERİN RUHUNA DUA OKUNDU

Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler, Anafartalar Zaferi’nin 101. yıl dönümü dolayısıyla Büyük Anafarta Köyü ile Conkbayırı’nda düzenlenen törenlerin ardından, Şehitler Abidesi’ni ziyaret etti. Buradaki Atatürk Anıtı’na kırmızı ve beyaz karanfillerden oluşan, üzerinde Cumhuriyet Halk Partisi yazan çelenk sunarken, şehitlerin temsili mezarlarına da karanfil bıraktı ve ruhları için dua etti. Kılıçdaroğlu, Eceabat’a bağlı Alçıtepe Köyü’ne yaptığı ziyaretin ardından ilçe meydanında oturarak vatandaşlarla sohbet etti.

FERİBOTUN DÜMENİNE GEÇTİ

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Eceabat’tan Çanakkale’ye geçmek için bindiği “Avşa Adası” adlı feribotun kaptan köşküne çıkarak, dümene geçti ve kısa bir süre gemiyi kullandı.

“KAPTAN DARBE DE YAPMAZ”

Kılıçdaroğlu’nun dümene geçişinin ardından yolculuğunda eşlik eden Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’dan GESTAŞ ve hizmetler hakkında bilgi alan Kılıçdaroğlu, daha sonra kaptana “Doğru gidiyoruz değil mi?” diye sordu. Başkan Gökhan’ın “Sizin kullandığınız doğru gider efendim.” demesi üzerine Kemal Kılıçdaroğlu, “Ondan hiç endişe yok. Bir yere çarpmaz. Kaptan darbe de yapmaz.” ifadelerini kullandı.

3 BÜYÜK İSİM

Başkan Gökhan, daha sonra Çanakkale hakkındaki projelerinden bahsederken Çanakkale’nin girişine, bu topraklara en büyük katkıyı sağlayan 3 isim olan Mustafa Kemal Atatürk, Fatih Sultan Mehmet ve Hektor’un isimlerini yazdıracağını belirtti.

PARTİ EMEKTARINA ZİYARET

Kılıçdaroğlu, daha sonra büyük katkıları olan parti emektarı İzzet Dilmaç’ın evini ziyaret etti. Asırlık çınar Dilmaç’a ziyareti düzenleyen ve gerekli önlemleri alan Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek ve Çanakkale Milletvekili Bülent Öz de Genel Başkan’a bu ziyarette Başkan Ülgür Gökhan ile birlikte eşlik etti.

(Eylem Gözeldere)

Hakkımızda admin

Bu Haber Çok Okundu

Seddülbahir’e Renk Geldi

Seddülbahir’e Renk Geldi Eceabat’a bağlı Seddülbahir Köyü’nde bir ilk olan Halk Eğitim Merkezi’nde, köy kadınlarının …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif