Anasayfa / Manşet / Demokrasi Nöbetleri finalinde belge coşkusu

Demokrasi Nöbetleri finalinde belge coşkusu

15 Temmuz tarihinde FETÖ’ne mensup üyeler tarafından yapılan darbe girişimi sonrası milli iradeyi ve demokrasiyi sahiplenmek için başlatılan Demokrasi Nöbeti Çanakkale’de muhteşem bir finalle son buldu. 

Demokrasi nöbetinin son gününde Vali Hamza Erkal, AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Saime Çetin Aydoğan, demokrasi nöbeti tutanlara Çanakkale Valiliği’nin “Demokrasi Akademisi Mezuniyet Belgesini”  takdim etti.

SON GÜNÜN 10 AĞUSTOS’A DENK GELMESİ ANLAMLI

Vali Hamza Erkal, demokrasi nöbetinin son gününde İskele Meydanı’nda toplanan coşkulu kalabalığa hitaben bir konuşma da yaptı. Vali Erkal, demokrasi nöbetlerinin bittiği günün 10 Ağustos Anafartalar Zaferi’ne denk gelmesinin anlamlı olduğunu ifade ederek, “10 Ağustos Anafartalar zaferinin kutlandığı gün demokrasi nöbetinin mezuniyet günüyle denk gelmesi çok güzel. Ağustos ayı bizim için hep zafer demektir. İyi bir günde bitiriyoruz inşallah bu günüde zafer ile bitiriyoruz. 15 temmuz sabahı bu millet zaferi elde etti. Biz meydanlara alıştık, gece hayatına alıştık. Bizi bu meydanlardan sökmek zor olacak. Biz evimize de gitsek yine anında direnişe geçecek reflekse hazırız. Biz seferberlik ilanına gerek duymuyoruz. Dünyanın en ünlü ordularının bile toparlanacağı süreden daha hızlı toparlanıyoruz. 15 temmuz günü darbe duyulur duyulmaz bütün memleket de seferberlik ilan edilircesine vatandaş sokaklarda, meydanlardaydı. İçimizde halen daha hainlerin olduğunu biliyoruz. Evimize gitsek bile en ufak bir harekette bu sokak bu meydan bizim deyip sokağa ineceğiz. Biz zaten 2 buçuk asırdır hep bu tecrübelerle yaşadık. Bizi bu coğrafyadan söküp atmak isteyenler hep hüsranla karşılaştı. 40 yıldır bu planı içerisindelerdi etrafımızdaki ülkeleri tek tek karıştırıp Türkiye’yi de karıştırıp işini bitireceklerini sandılar ama sizlerin iman ve vatan gücünü hesap edemediler.” dedi. (Atakan Alkış)

 

Hakkımızda admin

Bu Haber Çok Okundu

Çanakkale’de Tarihi Uyarı

Çanakkale’de Tarihi Uyarı ‘Anayasa Değişikliği’ni tartışmak üzere kentimize gelen Türkiye Barolar Birliği Başkanı Avukat Prof. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.