Anasayfa / Güncel / ÇTSO ‘Mesleki Yeterlilik Sınavları’ düzenliyor

ÇTSO ‘Mesleki Yeterlilik Sınavları’ düzenliyor

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) tarafından ahşap kalıpçı, duvarcı, sıvacı ve beton demircisi meslek dallarına yönelik mesleki yeterlilik sınavları düzenleneceği duyuruldu.

MEYBEM A.Ş. firması tarafından yapılacak olan sınavlar yazılı ve uygulamalı olarak iki aşamada gerçekleştirilecek. Konu ile ilgili olarak açıklama yapan ÇTSO Genel Sekreteri Sema Sandal; “Bilindiği üzere tehlikeli ve çok tehlikeli meslekler için Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunlu hale getirilmiştir. İlk olarak belirlenen 40 meslek dalı için belge alma süresi 26.05.2016 olarak tespit edilmiş ancak bu süre 31.12.2016 tarihine kadar uzatılmıştır. Bu tarihten sonra belgesiz işçi çalıştıran firma sahiplerinin her bir kişi için 527-TL ceza ödemek zorunda kalacaklar ve ihalelere katılamayacaklar. Belge almak isteyen kişilerin yılsonunu beklemeden Odamız tarafından düzenlenen sınavlara katılmalarını, firma sahiplerinin de bu katılımı teşvik etmelerini bekliyoruz” dedi.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 19-20 Ağustos 2016 Cuma ve Cumartesi günü düzenlenecek Mesleki Yeterlilik Sınavlarına başvuru için son tarihin 18 Ağustos Perşembe günü olduğu belirtildi. (Haber Merkezi)

Hakkımızda admin

Bu Haber Çok Okundu

Hedefe Doğru Adım Adım

Hedefe Doğru Adım Adım İşsizliğin azaltılması ve istihdamın artması hedefine yönelik başlatılan ‘Çalışma Hayatında Milli …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif