Anasayfa / Güncel / Hem eğlendi hem öğrendiler

Hem eğlendi hem öğrendiler

Mobil araçlarla 39 farklı ilde 9 bin 104 çocuk ile buluşan Bayer Genç Bilim Elçileri Bilim Tohumları ekibinin son durağı Biga oldu.

Biga Belediyesi Bilgi Evlerinde yaz kurslarına devam eden 37 öğrenci ile Belediye Meydanı’nda bir araya gelen ekip, öğrencilerle güzel vakit geçirdi. Toplum Gönüllüleri ve Bayer ortaklığında gerçekleştirilen projenin koordinatörü Nurcan Aydoğdu yaptığı açıklamada “Bu proje ile önce gençlere sonra da gençler aracılığı ile çocuklara doğa bilimlerini sevdirmeyi ve bilim yapmak için illa ki laboratuvara ihtiyacımız olmadığını anlatmaya çalışıyoruz. Bilimin aslında günlük hayatımızın içerisinde var olan bir şey olduğunu, yalnızca etrafımızda olup biteni gözlemleyerek, neden sorusunu sorduğumuzda bunu görebileceğimizi aktarıyoruz. Bu projede gençler; öncelikle, ‘Bilim Okuryazarlığı’ başlığında formal olmayan eğitim modülleriyle tasarlanmış bir eğitime katılıyorlar. Ardından, ilköğretim çağındaki çocuklarla birlikte gerçekleştirdikleri gönüllü çalışmalarla ‘Bilim Elçileri’ olarak, çocukların bilime ilgi duymalarını ve bilimi sevmelerini hedefliyorlar.” (Haber Merkezi)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kordonda Çocuk Kahkahaları

Kordonda Çocuk Kahkahaları Çanakkale’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları,  “23 Nisan Mutlu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif