Anasayfa / Güncel / Gelibolu’da FETÖ/PDY operasyonu

Gelibolu’da FETÖ/PDY operasyonu

Gelibolu’da FETO/PDY darbe girişimi soruşturmasında gözaltına alınan 12 kişiden 10’u tutuklandı.

Gelibolu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri FETO/PDY darbe girişimi soruşturması kapsamında eş zamanlı baskın düzenlendi. Baskında gözaltına alınan 12 kişiden 10’u tutuklandı. Gelibolu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin soruşturma kapsamında gözaltına aldığı 12 kişi emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkartılan 12 kişiden 10’u tutuklanırken; 2 kişi de adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

FETÖ OPERASYONLARINA İLİŞKİN GÜNCEL RAKAMLAR AÇIKLANDI

Çanakkale Valiliği tarafından, darbe girişimi sonrasında başlatılan operasyonlarda gözaltına alınan ve tutuklanan memurlara yönelik güncel bilgiler açıklandı. 15 Temmuz gecesi meydana gelen darbe girişimi sonrası FETÖ terör örgütüne yönelik başlatılan operasyonlar kapsamında açığa alınan kamu görevlileri ile tutuklananların güncel rakamları, kamuoyu ile paylaşıldı.

Valilik tarafından açıklanan listede, OHAL’in ilan edilmesinin ardından çıkarılan kararnameler ile yapılan uygulamalar, alınan tedbirler ve şimdiye kadar Çanakkale’de uygulanan tedbirler neticesinde toplam 821 personelle ilgili işlem yapıldığı belirtildi. Görevlerden uzaklaştırılanların sayısı 395 olduğu, 52 de firari şüphelinin bulunduğu belirtildi. Yapılan yazılı açıklamada, “Gözaltı kararı uygulanan şahıs sayısı 24, tutuklanan sayısı 156, mahkemeye çıktıktan sonra mahkemece serbest kalanların sayısı 57, adli kontrol kararı verilen ve mahkemece devamlı kontrole gelmek şartıyla salıverilenlerin sayısı 93, kamu görevinden çıkarılan sayısı şuanda 12 olmak üzere toplam da 821 kamu personeliyle ilgili işlem yapıldı.” (Haber Merkezi)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kordonda Çocuk Kahkahaları

Kordonda Çocuk Kahkahaları Çanakkale’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları,  “23 Nisan Mutlu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif