Anasayfa / Güncel / Doğallığın adresi

Doğallığın adresi

Çanakkale yeni bir işletme kazandı. Aslan Abla Sokak’ta hizmete giren Erk Vegetarian, yiyecek ürünlerinden mekan içi tasarımına, hatta temizlik ürünlerine kadar doğal malzemeler kullanıyor.

Geçtiğimiz günlerde hizmete giren Erk Vegetarian, Çanakkale’de bir ilk olma özelliği taşıyor. Sağlıklı yaşamaya dikkat eden ve vejetaryen yaşam biçimini kendine felsefe edinmiş kişilerin uğrak noktası haline gelmesi beklenen Erk Vegetarian’da kullanılan ürünler %100 doğal. Şöyle ki işletmede yiyecekler ile beraber mekan içerisindeki ahşaplarda kullanılan vernik ve cam silme malzemesi bile kimyevi materyal içermiyor. Erk Vegetarian’da gazlı içecek olarak sadece soda bulunuyor. Yiyecekler ise vejetaryen yaşam biçimine uygun şekilde et olmadan hazırlanıyor. Dükkanda kullanılan malzemelerin Çanakkale’nin yerel esnafından temin edilmesine özen gösteriliyor.

Mümkün olduğunca dünyaya, hayvanlara, insanlara zarar vermeyen bir hayat tarzı sergileyip gezegenimize uyumlu bir şekilde yaşayabilmeyi kendine amaç edinmiş olan mekan işletmecisi Deniz Polat, günlük hayatında yediği yemekler ve kullandığı malzemelerin doğal olduğunu belirterek bu durumun kendi yaşam biçimi olduğunu dile getiriyor. Kendi yaşam biçimini minimum kar marjıyla Çanakkale halkına işletme olarak yansıtmayı düşündüğünü ve sonrasında böyle bir işletmenin doğduğunu söyleyen Deniz Polat, ileride işletmesinin sağlıklı yaşam biçimini teşvik edecek çalışmaların yapıldığı bir merkez olmasını hedefliyor.

“HAYATTA EN ÖNEMLİ ŞEY SAĞLIK”

Hayatta en önemli şeyin sağlık olduğunu dile getiren işletmeci Deniz Polat; “Ne yediğine, ne içtiğine dikkat edenler bizi tercih edebilir” diyor. Çanakkale’ye iyi bir şeyler sunmak ve katmak istediğini belirten Polat; “Çanakkale’de gençlerimiz fazlasıyla alkol, sigara ve bir takım kimyevi maddeler tüketme eğiliminde. Bizim işletmemizde, gençlerimize alkol, sigara ve uyuşturucudan başka da bir hayat tarzı olduğunu gösterebilmek, farklı doğa sporları, sosyal aktiviteler, tasarım atölyelerine yönlendirmek istiyoruz. Sağlıklı yaşamı teşvik etmek amacımız. İleride insanları bu tür aktivitelere yönlendiren ilanlar asacağız. Faydalı bir işletme olacağımızı düşünüyorum.” diye konuştu. (Atakan Alkış)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Kordonda Çocuk Kahkahaları

Kordonda Çocuk Kahkahaları Çanakkale’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları,  “23 Nisan Mutlu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif