Anasayfa / Güncel / Bisiklet Kiralama İstasyonları hizmete giriyor

Bisiklet Kiralama İstasyonları hizmete giriyor

Çanakkale Belediyesi tarafından sağlıklı bir yaşam ve temiz çevre projesi çerçevesinde kentlileri bisiklet kullanımına teşvik etmek amacı ile gerçekleştirilen Akıllı Bisiklet Kiralama İstasyonu’nun ilkinin yapımına Çanakkale Belediyesi Hizmet Binası karşısında başlandı.  

Çanakkale Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından temiz çevre, sağlıklı yaşam için kentlileri bisiklet kullanımına teşvik amacı ile gerçekleştirilen ‘Çanakkale Belediyesi Akıllı Bisiklet Kiralama Sistemi ve Bisiklet Kullanımını Teşvik Projesi’ (ÇABİS) adı altında bisiklet ağını arttırarak, her noktadan bisiklet ulaşımını sağlamak adına oluşturulan bisiklet kiralama istasyonlarının yapımına başlandı. İlk olarak Çanakkale Belediyesi önünde yapımına başlanan bisiklet istasyonları şehrin birçok yerinde yapılacak.  Kentliler birçok farklı yerde oluşturulacak istasyonlardan bisiklet kiralayarak gittikleri yerde bisikletlerini bırakabilecekler. İstasyon yapımları devam ederken aynı zamanda bisiklet sürücülerine yönelik mavi ile boyalı bisiklet yolları ve bisiklet levhaları ile de kolaylık sağlayıcı alt yapı çalışmaları da devam ediyor.

Çanakkale Belediyesi’nde yapılan açıklamada ilk olarak Golf Çay Bahçesi, Şakir’in Yeri, Çanakkale Belediyesi Hizmet Binası, Barış Kordonu ve Burda17 AVM bölgesinde akıllı bisiklet kiralama istasyonlarının yapımına başlandığı belirtilirken, daha sonraki aşamalarda ise kiralama istasyon ağının kentin başka yerlerine yayılacağı açıklandı. (Eren Aşnaz)

Hakkımızda Gündem

Bu Haber Çok Okundu

Hedefe Doğru Adım Adım

Hedefe Doğru Adım Adım İşsizliğin azaltılması ve istihdamın artması hedefine yönelik başlatılan ‘Çalışma Hayatında Milli …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif