Anasayfa / Yazarlar / DÜĞÜN, DERNEK VE ŞEHİTLER!

DÜĞÜN, DERNEK VE ŞEHİTLER!

Her gün, şehitler kervanına, yeni kahramanlar katılıyor. İçimiz kan ağlıyor. Ateş düştüğü yeri yakıyor ve maalesef orada kalıyor. Biz böyle miydik? Kederde, tasada, kıvançta bir olan Türk Milleti değil miydik? Ne oldu bize? Oysaki ateş, yalnızca düştüğü yeri yakmamalı. Türk Milleti’nin de yüreğine ateş düşmeli. Şehit haberlerini kanıksadık. Genç yaşta, çocuklarını toprağa veren ana babaların yerine kendimizi koyamadık. Babasız kalan çocukları, kocasız kalan eşleri umursamadık. Yuh olsun bizlere. Yazıklar olsun hepimize. Açılım, saçılım ihanetinin sonucunda, şehit vermediğimiz gün yok. Bizi yönetenler, “Bu işin fıtratında var” diyerek sorumluluktan kaçma yoluna gidiyorlar. Tamam da, bu teröristlere fırsat veren, onların yığınak yapmalarına göz yumanların, bu hainlerle pazarlık yapanların hiç mi günahı yok? Habur’u, Diyarbakır’ı unutmadık. Megri, megri, Serok Ahmet nidaları hala kulaklarımızda.

YAZIKLAR OLSUN

Hafta sonu Çanakkale’de düğünler gırla gitti. Pazar günün tam 7 şehidimiz vardı. Caddeler davul seslerinden, araba klaksonlarından geçilmedi. Davulun tokmağa her vuruşu, araç kornalarının her çalışı içimizi yaktı. Bizleri derinden yaraladı. Bu kadar kaybımız varken, millet eğlenmeye devam etti. Bu milletin mensubiyet duygusu köreltildi. Vurdumduymaz olduk. Düğün dernek için tarih belirlemişsiniz. Hazırlık yapmışsınız, tamam da, 7 şehit haberini aldınız. Düğününüzü erteleyin, demiyoruz. Abartmayın. Davul çalmayın. Oynayıp zıplamayın. Korna çalmayın. Yine düğününüzü yapın. Dinleyen kim? Millet çıldırmış. Eğlencesinden, zevkinden mahrum kalmıyor. Güneydoğuda savaş var. Kimin umurunda? Ne diyelim ki? Allah sizleri bildiği gibi yapsın. Biz, Cennet Mekan Mehmet Akif ERSOY’un şiirlerinde anlattığı bir millettik. Şimdi böyle miyiz? Ne dersiniz?

                Cehennem olsa gelen, göğsümüzde söndürürüz.
Bu yol ki Hak yoludur, dönme bilmeyiz, yürürüz;

Düşer mi, tek taşı sandın harim-i namusun,
Meğerki, harbe giden son nefer şehid olsun

Şu karşımızdaki mahşer kudursa, çıldırsa,
Denizler ordu, bulutlar donanma yağdırsa,

Değil mi cephemizin sinesinde iman bir;
Sevinme bir, acı bir, gaye aynı, vicdan bir;

Değil mi ortada bir sine çarpıyor, yılmaz,
Cihan yıkılsa emin ol bu cephe sarsılmaz!

Son söz yine Akif’ten:

                Girmeden tefrika bir millete, düşman giremez;
Toplu vurdukça yürekler, onu top sindiremez
. Sağlıcakla kalınız.

 

Hakkımızda Yusuf Eroğlu

Yusuf Eroğlu

Bu Haber Çok Okundu

KENT KONSEYİ SEÇİMİ NEYİ GÖSTERDİ?

KENT KONSEYİ SEÇİMİ NEYİ GÖSTERDİ? Öncelikle kimlerin nerede nasıl ve ne şekilde durması gerektiğini, ardından …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/courier_180x450.gif http://canakkalegundem.net/wp-content/uploads/2017/04/hukuk_180x450.gif